Komputer zacina się, resetuje i robi bluescreena

Jakiś czas mam problem z komputerem - na początku pokazywał bluescreena, następnie zamiennie raz bluescreen, a raz się zacinał. Ostatnio zaczął się po prostu resetować.

Tutaj dane komputera:

AMD Athlon 64, 3679 MHz

4x AMD Phenom II X4 955 Processor, 3679

8 GB RAM

NVIDIA GeForce GTX 560 Ti

Windows 7 Home Premium Home Edition 6.1.7601

CHIEFTEC 600W CTG-600-80P

(podać coś więcej?)

Temperatura w normie (około 79°C przy maksymalnym obciążeniu).

Avast nie znalazł wirusów.

Na noc zostawię go na Memtest (na początek wszystkie kostki RAM, czy każdej nocy inną?)

Myszka czasem przeskakuje, ale to może być wina brudnego blatu, klawiatura też czasem “nie załapie znaków”, wymiana baterii nic nie daje (zdarza się to sporadycznie), nie wiem, czy może mieć to związek ze sprawą.

Wydawało mi się, że może to być problem obciążenia, pierwsze błędy pojawiły się grając w w FIFA 12, następnie przy większych projektach w Pinnacle, zdarza mu się jednak mieć problem przy zwykłej pracy - Facebook i muzyka. Dodam jeszcze, że muzykę włączoną mam cały czas, w trakcie grania, tworzenia i przeglądania, korzystam z MusicBee.

Czasem potrzebuje kilku godzin gry, czasem cały dzień działa, przy dużym projekcie w Pinnacle potrafi wyłączyć się za każdym razem.

Lista bluescreenów:

dsc0080kn.th.jpg

dsc0079sio.th.jpg

dsc00461a.th.jpg

tablica błędów:

w Twoim przypadku 1A

http://www.aumha.org/a/stop.php#0x1a sprawdź RAMy- lepiej pojedyńczo ale to już jak kto woli

3B poprawka od microsoftu: http://support.microsoft.com/kb/980932/pl

Po rozpakowaniu i instalowaniu poprawki Autonomiczny Instalator rozszerzenia Windows Update pokazuje, że “Ta aktualizacja nie ma zastosowania do tego komputera”.

Może sprawdza to na podstawie plików po bluescreenach, a ja mam je chyba usunięte.

Zrobiłem dziesięciogodzinny Memtest na czterech kostkach i nie pokazało żadnego błędu.

Zdejmę obudowę, spróbuję go wyczyścić, jeśli jest brudny. Jak polecacie go wyczyścić, domowe sposoby wystarczą?

Każdą kość pamięci testowałeś osobno?

Nie wiem co masz na myśli pisząc “domowe sposoby” ale pędzelek, sprężone powietrze powinny wystarczyć. Przy okazji możesz wymienić pastę na nową.

Nie, wszystkie na raz. Wydawało mi się, że jeśli któraś z nich nie będzie działać, to mi pokaże, a ja następnie zrobię test na każdej po kolei, ale skoro testy wyszły poprawnie…

Dla pewności przetestuj każdą osobno.

Ile czasu poświęcić na każdą z nich? Dzisiaj się nie wyspałem, tak chodził komputer w nocy :expressionless: