Komputer zacina się z nieznanych mi powodów

(Domek593) #1

Witam!

Najpierw sprzęt:

Płyta główna GIGABYTE GA-P31-DS3L

procesor Inter® Core2 Duo CPU E8400 3.GHz

karta graficzna GeForce GTS 512MB

zasilacz EnLight GPS-400AB C

2 GB RAM DDR2

sytem Windows 7 sercive pack 1 64-bit

Po wczytaniu sava ze Skyrima komputer po dosłownie 2 sekundach zwiesił się. Zaciął się obraz oraz dźwięk.

Zrestartowałem kompa. Jeszcze przed ekranem bootowania, pojawiły mi się dziwne znaczki na całym ekranie.

Komputer nie uruchomił się. Wszedłem w tryb awaryjny, odinstalowałem sterowniki od karty graficznej.

Komputer właczył się normalnie. Zainstalowałem najnowsze stery, problem z zacinaniem się oraz dziwnymi znaczkami

nie zniknał. Costam pokombinowałem ( w sumie nic konrektnego ) i te dziwne znaczki juz sie nie pokazuja.

Dalej jednak komputer wylacza sie gry w cokolwiek gram (grając w windowskie szachy wyłaczył sie po ok 10 minutach)

Temp. w spoczynku:

CPU oba rdzenie ok. 45 C

Karta graficzna 68 C

Temp. przy pracy:

CPU po ok. 65 C

Karta graficzna 71 C (wydaje mi się, ze jakis czas temu sprawdzałem i dochodziła do 80, ale teraz komputer

sie wyłacza, wiec nawet karta nie zdazy sie nagrzac )

Zrobiłem jeszcze test programem 3DMark Vantage i po ok. 30 sekundach robi się takie coś

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bf6 ... e1346.html

Proszę o pomoc!

(stalesz) #2

2 GB RAM przy Win7 64-bit ? Szok..Pozatym usprawnij chłodzenie,jakiś wentylator wyciągowy 120 mm z tyłu obudowy.

(Domek593) #3

masz racje, RAMy trzeba dokupić. Wentylator z tyłu obudowy posiadam.

-- Dodane 18.12.2011 (N) 13:01 --

a jak przeinstalować BIOSa kart graficznej? bo to chyba na 90% jej wina. Szukałem w google ale jakos nie rozkminiam xP

(Szotek5) #4

Adek666 , masz wysoką temperaturę karty graficznej w spoczynku, wydaje mi się, że się przegrzewa. Sprawdź czy wentylator na karcie graficznej pracuje poprawnie, wyczyść PC z kurzu.

(Domek593) #5

Komputer niedawno byl czyszczony wiec dywanu nie było, jednak wyczyscilem go jeszcze raz. Temp. nie znacznie sie zmniejszyla.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1dd ... f823d.html

Gdy ostatnim razem mialem takie znaczki, to Pan który mi to naprawil, powiedzial ze trzeba byla BIOSa w karcie przeinstalowac. Chyba dobrze pamietam ;p

(Danni1100) #6

karta graf 68 stopni w spoczynku i 71 w pracy ? Okej... Moja ma 35 w spoczynku a w pracy max 45...

CPU 45 w spoczynku i 65 w pracy ? No mój dochodzi do 40-45 w pracy :stuck_out_tongue:

Radzę wymienić pastę termoprzewodzącą na CPU jak i na GPU. Mimo tego aktualizacja BIOS'u karty graficznej i najlepiej

profilaktycznie płyty głównej. Do tego musisz dokupić RAM, 2 GB to ci może painta najwyżej obsłużyć (przenośnia)

Co do tych temperatur - jakie ty masz chłodzenie ? Bo chyba BOX'owe :smiley:

(Domek593) #7

No dobra, ale jak mam zaaktualizowac ten BIOS w karcie? Bo jak wyzej juz pisalem, nie potrafie.