Komputer zacina się

(Squall24) #1

Witam

Mam od paru dni niemały problem. Strasznie zacina mi się komputer, jak próbuję włączyć coś z pakietu Office, to zawiesza się i jedynym rozwiązaniem jest uruchomienie go. Niektóre strony nie ładują się, np. wchodzę na jakieś forum i próbuje wysłać odpowiedź do wątku, to nie przechodzi dalej lub jak próbuje wgrać na DeviantART jakąś swoją pracę, to też nie przechodzi dalej. Poza tym, nie mogę dzwonić z programu VoipCheap, ponieważ cały czas się resetuje. Jeżeli próbuję wejść w menadżer zadań i zobaczyć co mi zjada tak dużo CPU, to nagle spada zużycie i nie mogę zauważyć. Czy to wirus? Moje procesy:

Robiłam pełno skanowań, np. programem Malwarebytes, Spybotem, antywirusem, Mksem online i nadal nic. Czyściłam rejestr programem CCleaner itd...

(luger) #2

Zaznacz pole pokaż procesy wszystkich użytkowników, dopiero wtedy coś może zobaczysz ciekawego.

(Squall24) #3

Jestem tylko jednym użytkownikiem na komputerze. Zaznaczyłam i są tylko te, co dałam screena.

(Gregorsi) #4

To coś nie halo z tym twoim windowsem skoro nie pokazuje procesów systemowych.

(Squall24) #5

Tzn.? Przecież są procesy od "SYSTEM".

(luger) #6

Ja takiego problemu pozbyłbym się w 5 minut bo regularnie robię kopie zapasowe systemu. Przypuszczam, że nie masz takich kopii bo nie byłoby w ogóle tego wątku, więc możesz ewentualnie przywrócić system do któregoś z punktów przywracania systemu. Jak to nic nie da możesz spróbować uaktualnić sterowniki np. programem Slim Drivers http://www.dobreprogramy.pl/SlimDrivers ... 25819.html.

Jak to też nic nie da to czeka cie instalacja systemu od nowa, chyba, że ktoś coś jeszcze wymyśli.

P.S. zauważyłem teraz , że na liście procesów jest TeaTimer.exe, może to on coś namieszał. Jest to moduł programu SpyBot Search & Destroy, wyłącz go i zobacz czy coś się poprawi.

(Squall24) #7

Wyłączyłam go wcześniej i nic się nie poprawiło.

Właśnie nie mogę zrobić formata, ponieważ podczas przeprowadzki zgubiła się płyta sterowników Gigabyte i jestem przyparta do muru...

Jak to mogę zrobić?

Właśnie czekam na potwierdzenie rejestracji.

(luger) #8

Jak to mogę zrobić?

Nie pamiętam jak to było w XP ale kliknij na mój Komputer prawym myszy i wybierz właściwości, tam gdzieś powinna być ta opcja. Albo może w panelu sterowania znajdziesz. No niech ktoś pomoże może.

Sterowniki do płyty możesz ściągnąć ze strony producenta i pewnie będą nowsze niż te na płycie.

(Agatonster) #9

Squall24 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Dostosuj niezwłocznie podpis - odbierz PW.

(Squall24) #10

Mam głupie pytanie... Na czym polega to przywracanie systemu?

Dziękuję za radę, tak zrobię.

Przepraszam bardzo, nie wiedziałam. Już poprawione.

(luger) #11

Poczytaj sobie http://support.microsoft.com/kb/306084/pl