Komputer "zacina się"

witam :slight_smile:

Czyli tak na prawdę tylko myszka i klawiatura przestają reagować?

Podaj markę i model zasilacza

Dokładnie na to wychodzi

 

 

Tracer 500W - więcej nie wiem

Zasilacz do wymiany, pochodzi z czarnej listy zasilaczy, 

choć sam używam Tracer’a i mam go już ładne parę lat i śmiga jak należy. - nie ważne

 

wypal na płytkę program MemTest, odpal go bootowalnie i przeskanuj pamięci,

później screen z zakładki Health z programu HD Tune

 

pzdr. :wink:

Tu mam mały problem- chociaż to dość zabawne… Nie mam nagrywarki :frowning:

Tutaj opisane jest jak zrobić bootowalnego pendrive z tym programem, proszę link

http://forum.dobreprogramy.pl/memtest-z-pendrive-krok-po-kroku-t412151/

 

pzdr :wink:

 

HD Tune:

http://forum.dobreprogramy.pl/gallery/sizes/6404-hd-tune/large/

 

Nie do końca wiem czy test przeprowadziłem poprawnie, lecz na sam koniec ukazała się informacja:

" ** Pass complete, no errors, press Esc to exit ** "

 

@ sprawdziłem również napięcia- wszystko wygląda dobrze.

Dysk w porządku.

 

Sprawdź komputer na innym/markowym zasilaczu.

Owszem- mam nowy zasilacz. SilentiumPC Deus M1 650W, ale niestety komputer jest na gwarancji. Sklep, w którym go kupiłem znajduje się w mieście gdzie mieszkam normalnie- aktualnie jestem w “delegacji”. Ponad 400km dalej. Nie mam takiej możliwości.

 

Jest jakaś inna opcja, aby sprawdzić zasilacz?

@ref

Zadzwoniłem do sklepu i pozwolili mi wymienić zasilacz. Problem występuje nadal. Może jeszcze jakieś sugestię?

 

Gdy już otworzyłem skrzynkę przejrzałem wszelkie kondensatory czy nie są wybrzuszone, lecz nic dziwnego nie rzuciło mi się w oczy.

Masz najnowsze stery zainstalowane do wszystkich urządzeń?

Najlepiej pobrać z konkretnych stron producentów.

Wszystkie sterowniki aktualne, windows 7 z wszystkimi dostępnymi aktualizacjami.

Próbowałeś podłączać myszkę i klawiaturę do innego portu?

Myszka i klawiatura są na stare wejścia- nie wiem jak się one nazywają, lecz na 100% nie jest to USB

Możliwe, że to usterka hardware jeśli występuje w różnych scenariuszach.

 

Mam jeszcze dwie opcje:

  1. Czy masz jakiś dodatkowy sprzęt podłączony do tego komputera, poza myszką, klawiaturą i monitorem?

  2. Możesz zacząć obserwować zużycie procka. Może jakiś proces pochłania moc obliczeniową kompa.

Myszka, klawiatura, router, monitor, słuchawki. Nic więcej

 

Procesor? największe zużycie zaobserwowałem wczoraj- grając sobie w fife 14- wynosiło 30%.

Nie wiem- zawołałem informatyka. Przyjechał, popatrzył, pojechał- nic nie zrobił a 50zł skasował ;/

Niestety skończyły mi się pomysły.

Dobrze byłoby aby udało CI się uchwycić moment w którym komputer przestaje odpowiadać.

Najlepiej żeby to było jakieś wideo.

 

Poza tym, skoro komputer jest stosunkowo nowy, to może warto skorzystać z gwarancji?

Dziękuje za pomoc- wracam do domu za miesiąc to chyba innego wyjścia mieć nie będę.

 

Temat do kosza