Komputer zaczął bardzo wolno chodzić i przerywają głośniki

(~Guardian~) #1

Witam!!

Mam pewien problem.Od kilku dni komputer mi bardzo wolno chodzi.Włącza się może ze 3 min łącznie z załadowaniem systemu.

Myślałem na początku że mam jakiegoś wirusa, więc go przeskanowałem avastem.Owszem znalazł 5 wirusów jak dobrze pamiętam to były trojany o rookity.Usunął te wirusy ale z komputerem się nic nie zmieniło.Poza tym wszystkim głośniki mi nagle zaczęły trzeszczeć przy odtwarzaniu jakiekolwiek dźwięku i przerywać.Najgorsze jest to, ze to wszystko tak nagle zaczęło się dziać i kompletnie nie wiem dlaczego.Proszę o pomoc.Daję loga z HiJackThis:

http://wklej.eu/index.php?id=cb79c9409c

proszę o szybką pomoc gdyż moja siostra pisze prace licencjacką i nie chcę żeby wszystko straciła.

(~Guardian~) #2

s teraz właśnie już w ogóle nie mam dźwięku w głośnikach

(Kubachr) #3

na ikone mój komputer kliknij i wejdź we właściwości -> sprzęt-> menedżer urządeń->kontrolery IDE ATA/ATAPI i klikasz na właściwości w pozycji podstawowy kanał IDE tam w zakładce ustawienia zaawansowane i tam ma być tak: w urządzenia główne : DMA jeśli dostępne

w urządzenia podrzędne: DMA jeśli dostępne( w tryb transferu) a w typ urządzenia: automatyczne wykrywanie

Następnie w POMOCNICZYM KANALE IDE też przejdź do właściwości i w ustawieniach zaawansowanych ma być tak: urządzenia główne: typ transferu : DMA jesli dostępne ,a w urządzenia podrzędne w tryb transferu: tylko PIO

PS: ŚCIEŻKA TA DOTYCZY SIĘ SYSTEMU WINDOWS XP

W TYM SAMYM MENEDŻERZE URZĄDZEŃ SPRAWDŹ CZY JAIEŚ POZYCJE NIE SĄ OZNACZONE ZNAKIEM ZAPYTANIA

:slight_smile:

(Kubachr) #4

Jak nie poprawnie gramatycznie i ortograficznie to przepraszam ale pisze to na nie polskim jezyku klawiatury :slight_smile:

(~Guardian~) #5

ok dzęki wszystko dobrze ale jest jeden problem

tam gdzie mam typ urządzenia to nie mogę nic zmienić bo jest zaciemnione

(Blondas123) #6

zgraj wszystkie potrzebne pliki na płytke lub podłącz inny dysk do komputera, zrób formata i problem zniknie na 100% ; ] Ja tak zawsze robie i sie o nic nie muszę martwić :stuck_out_tongue:

(Lukaszk 89) #7

Daj screena...