Komputer zaczyna strasznie słabo chodzić po jakimś czasie


(ZeR0V) #1

Witam, mam mianowicie problem, który zaczął się od przedwczoraj. Gdy komputer jest troszkę bardziej użyty (np. jak gram w WoW'a, gadam przez Skypa) po jakimś czasie zaczyna się strasznie mulić. Nie mogę nic zrobić, oprócz ruszania kursorem. Problem pojawił się, gdy skorzystałem ze skaneru online (w poszukiwaniu wirusów) i akurat mój ojciec był podczas tego skanowania na kompie, więc klikał cały czas USUŃ gdy skaner coś wykrył. Piszę to, bo nie wiem, czy przypadkiem to nie jest przyczyną (czy nie usunął czegoś ważnego). Dzisiaj gdy się to znowu pojawiło (zamułka) odczekałem 10 minut, ale nadal gdy zrobiłem coś innego, niż poruszanie kursorem była zcina. Patrzałem na menedżer zadań w takich momentach, użycie procesora nadal takie same jak przed tym (13%-15%). Czy jest jakieś rozwiązanie oprócz formatowania? Nadal też nie mam pewności, czy format coś pomoże, ale skoro ten problem tak jak pisałem pojawił się po skanowaniu partycji C, możliwe, że pomoże. Prosiłbym o jakieś propozycje co mam robić i oczywiście jakie informacje wam podać, o ile z moim problemem da się jeszcze coś zrobić. Pozdrawiam


(Mic) #2

Bez żadnych skanów/logów nikt Tobie nie pomoże :).

Użyj narzędzia OTL, zrób wszystko tak jak w instrukcji otl-gmer-rsit-dss-inne-instrukcje-t370405.html . I pokaż logi na forum, poczekaj na analizę doświadczonych użytkowników. :slight_smile:

Od siebie mogę dodać skan tym: PEŁNY SKAN, AKTUALIZACJA BAZY WIRUSÓW

  1. http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte ... 13117.html

  2. http://www.dobreprogramy.pl/Dr.WEB-Cure ... 12976.html

Przeczyść Rejestr oraz wyłącz programy które startują z Autorun (które są nie potrzebne Tobie - oczywiście bez antywirusa)

  1. http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Pr ... 13061.html.

  2. http://www.dobreprogramy.pl/Odkurzacz,P ... 12322.html (użyj zadania odkurzacz, po zainstalowaniu wejdź w Start---> Wszystkie programy--->Odkurzacz--->Moduły---->Monitor Porzuconych folderów, zrób oczyszczanie)


(ZeR0V) #3

Dzięki za odpowiedź :slight_smile: Najpierw się biorę za czyszczenie rejestru, a potem wrzucę logi.