Komputer zamioast się właczyć to bluescreen i odrazu reset

(kubut) #1

Witam.

Wczoraj wieczorem wszystko było ok. Normalnie, tak jak codzień nastawiłem kompa na wyłączenie i poszedłem spać. Rano włączam kompa, wybieram Windowsa (bo mam także linuksa-teraz na nim jestem), zaczyna się bootscreen, na ułamek sekundy BSOD i lipa-restart się sam zrobił. Nawet nie zdązyłem przeczyta ć co tam pisało. Teraz inne wskazuwki:

-Linuks działa

-Tryb awaryjny w Windowsie działa

-wczoraj zainstalowałem Pande 2007 i to generalnie było 1 wyłączenie kompa od tamtej pory-może to coś z tym

Teraz inf. tech.:

-Windows XP z SP 2

-Nakładka już nie pamiętam jaka, chyba Vista Pack czy jakoś tak.

Jak się Wam to przyda moge wkleić miniDump-a bo mam Windows Debuggera.

Prosze o szybką pomoc bo na Linuksie nic nie mam :frowning:

Bless

(Agatonster) #2

Podstawa - zacznij od tego :slight_smile:

Pozdrawiam

(kubut) #3

Kurna…uzyłem naprawiana windowsowskiego i teraz tak:

-i na trybie normalnym i awaryjnym wchodzi niby normalnie, logowanie się…później wyświetla się tapeta i koniec. Poprostu nie uruchamia się proces explorer.exe-jak dawałem “uruchum…” to też się nie chciał uruchamiac… także nie wkleje Wam miniDumpa :confused: Prosze o pomoc bo na linuksie nie mam niczego, formata naprawde wolałbym uniknąć bo mam tam bardzo ważną rzecz(teraz już wiem ze to było głupie trzymac ją na C)…:confused:

(Edlib) #4

z mojego doświadczenia wynika, ze niewiele da się zrobic jesli explorera nie da się uruchomić, to w ogóle nie problem explorera, tylko ustawień

lub zabezpieczeń konta; ale jeśli uruchamia się menedzer zadań to w zasadzie wszystko możesz zrobić, kliknij aplikacje, nowe zadanie,

wpisz ścieżkę do np. program files i ukośnik i menedzer rozwinie ci listę folderów, wybierz folder z programem, ukośnik i rozwinie ci co jest w folderze itd., każdy program możesz uruchomić i będzie działał normalnie; jesli nie masz nic specjalnego do kopiowania(np.commandera)

to możesz użyć linii poleceń(system32\command.exe) i przekopiować sobie , co chcesz w bezpieczne miejsce; możesz też uruchomić regedit.exe(windows) i sprawdzic scieżki w kluczach

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList na twoim koncie - wartość profile image

path i klucz HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\hivelist -

ścieżki po prawej , w których jest documents and settings, czy wskazują na twój folder, zwłaszcza na plik ntuser; jesli ściezka jest nieprawidłowa

prawym na wpisie - modyfikuj i zmień wpis;

do kopiowania w lini poleceń polecenie copy i spacja, również spacja między ścieżkami