Komputer Zamula i Zjada procek

Witam, wiele razy mi to forum pomogło mam nadzieje ze zrobi to kolejny raz… No wiec wszystko było ok, teraz coś się stało, że komp strasznie wolno mi się odpala, nawet ten pasek który pokazuje się na bootscreenie nie leci normalnie, płynnie, tylko się przecina… włączam jakiś program, zwieszka, albo komp strasznie się przycina, mam na myśli kursor, nie mogę odpalić innych programów. Nawet jak włączę winampa, muzyka mi tnie… Ponadto dzieję mi się coś z dyskiem, daje taki dziwny odgłos tak jakby " Cyt… Wiuuu ". Potrafi tak bez przerwy cytać, ale zazwyczaj pobujam trochę jednostką i na jakiś czas się ucisza. Warto zaznaczyć ze ten problem miałem jakieś 2 tyg temu, ale zrobiłem format i wszystko było w porządku, no jednak problem powrócił a ja nie mam siły już formatować. Wie ktoś co się dzieje?:/. Pozdrawiam.

Witam

Mialem ten sam problem, jesli chodzi o zamulanie, ale mi reinstalka nie pomogla- mialem spalona karte graficzna :slight_smile: co chwila pojawialy sie paski na monitorze i nic nie daalo sie robic. Sprowdz czy masz odpowiednia temperature procka, albo dobra wersje directx- najlepiej programem Everest Home Edition - http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … ition+2.20. Podaj dokladniejszy opis komputera, to moze zdolam Ci bardziej pomoc :wink:

wątpię by to była graficzna, raczej jest sprawna. procek 2.8 ghz celerona, płyta asrocka jakaś grafika Nvidia GForce 6600GT … coś jeszcze?. Jak się sprawdza temperature i tego ditrexta?. Ale ditrex jest dobry przecież wcześniej nie było kłopotu…

zielinq20 , zainstaluj EVERESTA i z tegoż programu odczytasz temperatury i jaką masz wersję DirectX.

Tak poza tym to witam ponownie :slight_smile:

O cześć Olcia, fajnie znowu się potrudzić x). Hmm, To To ja wiem po poście mietka, zainstalowałem od razu jednak nigdzie nie mogę tego znaleźć :(. Ale cały czas szukam, może w końcu na to wpadnę :P.

O Wybaczcie jednak znalazłem :D. No więc podaje!:

płyta główna: 38 stopni C.

procesor: 47 stopni C.

dyski: 1 segate - 43stopnie, 2 segate - 46stopni C.

Do Directx jeszcze szukam zakładki.

Hmm jeśli chodzi o directx, to to w zakładce podsumowanie ? Napisane mam :

4.09.00.0904 ( DirectX 9.0c ) ale nie wiem czy to o to chodzi ;).

właśnie o to chodzi. Możesz jeszcze dać screena z Menedżera zadań z zakładki Procesy?

No problem…:]

http://www.iv.pl/images/1545w7auhz732s0p8dgv.jpg

PS: Ale JAJA! Otwierając painta miałem 91% zużycia procesora ! ha ha ha. . . . . .

zielinq20 , pousuwaj zbędne programy w msconfig.

Olcia a czy tam coś jest zbędne, mulące mi kompa do tego stopnia? Proszę zwróć uwagę na proces “ekrn.exe”, przed chwilą jakimś trafem zainteresował mnie ten proces ( nie miałem pojęcia co to jest ), Wbijałem w google i dowiedziałem się że to właśnie ten proces jest odpowiedzialny za takie obciążanie procesora. Jest to proces od NODa32, nie można go zakończyć ponieważ zaraz pojawia się od nowa. Rzuć na to okiem.

używasz tego AV?

Wrzuć logi z HJT i Combofix. Widzę, że Firefox, też sobie spro RAM-u zabiera, wiec pomocna może sie okazać ta porada :arrow:

viewtopic.php?f=7&t=181369 .

No wiec droga Olu:), dam niedługo logi ale chciałbym jeszcze dopowiedzieć bo jednak trochę się sprawa skomplikowała. Ponieważ wszystko w 100% wróciło do stanu przed formatem, a myślałem że będzie wszystko już ok, bo było… Znów po wczytani Wina, przed pokazaniem się “ZAPRASZAMY” pojawia się niebieski ekran z zamiarem sprawdzania spójności danych na dysku… Zrobi się to do końca, ale później za każdym razem pojawia się to od nowa… Teraz po prostu za każdym razem biorę anuluj, bo to i tak nic nie daje… Ponadto odinstalowałem NODa, tegoż procesu już nie widzę a komputer nic nie przyspieszył… Zaraz pościągam tamte programy i dorzucę logi.

ComboFix:

ComboFix 08-11-09.03 - kubutek 2008-11-10 12:45:15.1 - NTFSx86

Microsoft Windows XP Professional 5.1.2600.3.1250.1.1045.18.580 [GMT 1:00]

Uruchomiony z: e:\documents and settings\kubutek\Pulpit\ComboFix.exe

 * Utworzono nowy punkt przywracania

.


((((((((((((((((((((((((((((((((((((((( Usunięto )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

.


.

((((((((((((((((((((((((((((((((((((((( Sterowniki/Usługi )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

.


-------\Legacy_OREANS32

-------\Service_oreans32



((((((((((((((((((((((((( Pliki utworzone od 2008-10-10 do 2008-11-10 )))))))))))))))))))))))))))))))

.


2008-11-10 12:39 . 2008-11-10 12:39

[code]Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.2 Scan saved at 12:56:25, on 2008-11-10 Platform: Windows XP Dodatek SP3 (WinNT 5.01.2600) MSIE: Internet Explorer v7.00 (7.00.5730.0013) Boot mode: Normal Running processes: E:\WINDOWS\System32\smss.exe E:\WINDOWS\system32\winlogon.exe E:\WINDOWS\system32\services.exe E:\WINDOWS\system32\lsass.exe E:\WINDOWS\system32\svchost.exe E:\WINDOWS\System32\svchost.exe E:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe E:\Program Files\Bonjour\mDNSResponder.exe E:\Program Files\Java\jre6\bin\jqs.exe E:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe E:\WINDOWS\system32\wscntfy.exe E:\WINDOWS\system32\wbem\wmiapsrv.exe E:\WINDOWS\RTHDCPL.EXE E:\WINDOWS\system32\RUNDLL32.EXE E:\Program Files\D-Tools\daemon.exe E:\Program Files\Java\jre6\bin\jusched.exe E:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe E:\Program Files\Stardock\CursorFX\CursorFX.exe E:\Program Files\SAGEM\SAGEM F@st 800-840\dslmon.exe E:\WINDOWS\system32\wuauclt.exe E:\WINDOWS\system32\wuauclt.exe E:\WINDOWS\explorer.exe E:\WINDOWS\system32\notepad.exe E:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe E:\Program Files\Trend Micro\HijackThis\HijackThis.exe R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157 R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157 R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896 R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896 R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157 R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza O2 - BHO: Java™ Plug-In SSV Helper - {761497BB-D6F0-462C-B6EB-D4DAF1D92D43} - E:\Program Files\Java\jre6\bin\ssv.dll O2 - BHO: Java™ Plug-In 2 SSV Helper - {DBC80044-A445-435b-BC74-9C25C1C588A9} - E:\Program Files\Java\jre6\bin\jp2ssv.dll O2 - BHO: JQSIEStartDetectorImpl - {E7E6F031-17CE-4C07-BC86-EABFE594F69C} - E:\Program Files\Java\jre6\lib\deploy\jqs\ie\jqs_plugin.dll O4 - HKLM…\Run: [RTHDCPL] RTHDCPL.EXE O4 - HKLM…\Run: [NvCplDaemon] RUNDLL32.EXE E:\WINDOWS\system32\NvCpl.dll,NvStartup O4 - HKLM…\Run: [nwiz] nwiz.exe /install O4 - HKLM…\Run: [NvMediaCenter] RUNDLL32.EXE E:\WINDOWS\system32\NvMcTray.dll,NvTaskbarInit O4 - HKLM…\Run: [DAEMON Tools-1033] “E:\Program Files\D-Tools\daemon.exe” -lang 1033 -lock O4 - HKLM…\Run: [SunJavaUpdateSched] “E:\Program Files\Java\jre6\bin\jusched.exe” O4 - HKCU…\Run: [ctfmon.exe] E:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe O4 - HKCU…\Run: [CursorFX] “E:\Program Files\Stardock\CursorFX\CursorFX.exe” O4 - HKUS\S-1-5-19…\Run: [CTFMON.EXE] E:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User ‘USŁUGA LOKALNA’) O4 - HKUS\S-1-5-19…\RunOnce: [nltide_2] regsvr32 /s /n /i:U shell32 (User ‘USŁUGA LOKALNA’) O4 - HKUS\S-1-5-20…\Run: [CTFMON.EXE] E:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User ‘USŁUGA SIECIOWA’) O4 - HKUS\S-1-5-20…\RunOnce: [nltide_2] regsvr32 /s /n /i:U shell32 (User ‘USŁUGA SIECIOWA’) O4 - HKUS\S-1-5-18…\Run: [CTFMON.EXE] E:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User ‘SYSTEM’) O4 - HKUS\S-1-5-18…\RunOnce: [nltide_2] regsvr32 /s /n /i:U shell32 (User ‘SYSTEM’) O4 - HKUS.DEFAULT…\Run: [CTFMON.EXE] E:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User ‘Default user’) O4 - HKUS.DEFAULT…\RunOnce: [nltide_2] regsvr32 /s /n /i:U shell32 (User ‘Default user’) O4 - Global Startup: DSLMON.lnk = E:\Program Files\SAGEM\SAGEM F@st 800-840\dslmon.exe O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - E:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe O9 - Extra ‘Tools’ menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - E:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe O16 - DPF: {D27CDB6E-AE6D-11CF-96B8-444553540000} (Shockwave Flash Object) - http://fpdownload2.macromedia.com/get/shockwave/cabs/flash/swflash.cab O23 - Service: ##Id_String1.6844F930_1628_4223_B5CC_5BB94B879762## (Bonjour Service) - Apple Computer, Inc. - E:\Program Files\Bonjour\mDNSResponder.exe O23 - Service: FLEXnet Licensing Service - Macrovision Europe Ltd. - E:\Program Files\Common Files\Macrovision Shared\FLEXnet Publisher\FNPLicensingService.exe O23 - Service: Java Quick Starter (JavaQuickStarterService) - Sun Microsystems, Inc. - E:\Program Files\Java\jre6\bin\jqs.exe O23 - Service: NVIDIA Display Driver Service (NVSvc) - NVIDIA Corporation - E:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe – End of file - 4568 bytes

Log z HJT czysty, ale niech ktoś inny jeszcze to sprawdzi.


i co, znajduje jakieś problemy czy nie?

oo teraz tylko raz się pojawiało, 2 tyg temu po formacie cały czas dlatego tak mówiłem. Z tego co wiem to coś tam naprawiało chyba, chociaż nie jestem pewien :stuck_out_tongue: . Ja już nie wiem :frowning: , może to dysk się posypał po prostu :/.

PS: Olciu odłączyłem ten kitrający się dysk no i komp trochę odmulił ale zużycie procka nadal tak skacze i nadal nie chodzi płynnie, przycina się nadal :frowning:

zielinq20 , zainstaluj program HD Tune, daj odczyt z zakładki Health (zrób screena) i zrób skan na bad sectory (Error Scan).