Komputer zastrajkował

Witam…

Może ktoś się zna lepiej niż ja i pomoże rozwiązać problem z kompem.

Kumpel miał uszkodzoną pamięć 256MB(tak gdzieś w mniej niż 50%, boot przestawiony na 128MB i gra gitara) w kompie, postanowił wynienić na nową 256, ale jej nie kupił gdyż niedość że sklepiki komputerowe pozamykali… wszak to sobota… to w Media Markt jest “promocja” świąteczna prawie 40% drożej. No to z tego względu wstawiliśmy tą samą uszkodzoną pamięć do kompa… A tu niespodzianka…

Widać, że komp się odpala, ale monitor już nie… Żaden kabelek na bank się nie poluzował… wszystko dobrze popodłączane, bo co to niby za problem… no ale nie gra maszyna… a się jeszcze okazało, że nie można wyłączyć “skrzynię” przyciskiem POWER gdyż nie działa… restart się załącza… ale wyłączenie kompa to tylko przez odłączenie kabla sieciowego…

NO i co tu teraz zrobić… jutro będę podłączał do innego monitora komputer… lecz wątpię by to była wina monitora, a jeżeli się okaże że to komp się zepsuł to proszę Was o radę co to mogło by się zepsuć…

Może to coś z tą kością pamięci… czy jeżeli się spsuła doszczętnie cała to czy ona może powodować tą awarię kompa?

Wkłądałem też tą kosteczkę w inne sloty… na próżno… jak nie działa tak nie działa…

HELP !!

Ta zepsuta “kosteczka” może dawać taki efekt.

Włóż sprawdzoną, dobrą kość RAM i zobaczysz czy coś jeszcze się popsuło :slight_smile:

:okulary:

sprawdz czy karta graficzna jest dobrze zamocowana w slocie

moze to wina zlych kostek pamieci…sprobuj wlaczac kompa najpierw z jedna a potem z druga kostka pamieci…a moze jedna masz ddr a druga sdr :!: 8)

hey , sprubuj zrobic to co napisali wyzej koledzy a jezeli nie pomoze to moze sprubj troche drastyczniejszych metod , otoz muj kolega mial podobny problem , monitor sie nie wlaczal ale dalo sie kompa wylaczyc. Postawil kompa na podlodze i wziol z buta , od razu wszystko chodzilo :wink: Ale i tak po tygodniu postanowil kupic nowa kostke ram :stuck_out_tongue_winking_eye: (ten sposob nie polecam , ale jest szansa ze pomoze ;d) ja koaplem w swojego jak mi sie np. podczas gry zwiesil (pomagalo ^^ )

Pozdro