Komputer zawiesił się podczas Bios POST

Wczoraj zainstalowałem service pack 1 na Viście. Uruchomiłem Xp i wyskoczył mi komunikat że znaleziono nowe urządzenie USB, następnie że urządzenie zostało pomyślnie zainstalowane. Uruchomiłem ponownie komputer i zaraz po tym charakterystycznym “beep” bios zawiesił się w momęcie Bios POST. Nie wiem co aktualnie testował bios, ponieważ zamiast napisów mam błękitny obrazek z napisem “Asus P5B deluxe motherboard”. Wciskałem TAB aby zobaczyć wynik POST, ale komputer nie reagował. Po restarcie niby wszystko jest ok (uruchomiłem komputer już ok 10-12 razy i nie ma problemu).

Czy takie zachowanie może oznaczać że płyta jest uszkodzona, czy to tylko jednorazowy błąd?

Proszę o odpowiedź!

Spróbuj wczytać domyślne parametry BIOS lub zrób upgrade BIOS - jeśli Ci się uda. Jednorazowe tego typu sytuacje jeszcze o niczym nie świadczą - czas pokaże czy mobo padła, ale wątpię. Raczej Vista po aktualizacji miała problem z odczytaniem konfiguracji sprzętowej. :mrgreen:

Dzięki, czyli chyba wszystko w porzątku. Wyczytałem że windows zmienia coś w biosie przy instalacji sterowników do USB. I czasami potrafi coś namieszać w biosie i powodować tego typu błędy.