Komputer zawiesza się ale nie cyklicznie/regularnie

Witam wszystkich, bardzo dziękuję za zainteresowanie się moim problemem mam nadzieje, że ktoś mi pomoże.

Moim problemem jest jak już napisałem w tytule “zawieszający się komputer”. Komputer nie zawiesza się cyklicznie/regularnie, różnie nie wiem od czego to zależy ale są momenty kiedy gram/oglądam/pracuję kilka godzin a są momenty kiedy to po 1 czy 1.5 h np grania komputer się zawiesza. Zawieszenie polega na “zamrożeniu” ekranu tz. nie da się nic zrobić (alt+ctrl+del/alt+f4/poruszanie kursorem bądź w ogóle naciśnięcie klawisza “start” ODPADA) jedyna rzecz, która mi pozostaje to zresetowanie komputera. Próbowałem czytać coś na forach niestety informatyka nie jest moją mocną stroną i jedyne co wywnioskowałem po przeczytaniu opinii innych ludzi to to iż problemem jest Karta graficzna lub płyta główna . Ściągnąłem też program Everest polecany na tej stronie, i postanowiłem sprawdzić temperaturę komputera niestety nie wiem czy wynik wyszedł dobrze czy źle :frowning: a oto on:

Pole Wartość

Właściwości czujnika

Typ czujnika Winbond W83697HF (ISA 290h)

Typ czujnika procesora graficznego Driver (NV-DRV)

Temperatury

Płyta główna 42 °C (108 °F)

Procesor 39 °C (102 °F)

Procesor graficzny 66 °C (151 °F)

WDC WD1600JS-55MHB1 39 °C (102 °F)

Seagate ST320413A 39 °C (102 °F)

Wentylatory

Procesor 3309 RPM

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.31 V

+3.3 V 3.23 V

+5 V 5.00 V

+12 V 11.49 V

-12 V 1.54 V

-5 V 3.05 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 4.97 V

VBAT baterii CMOS 2.05 V

Debug Info F FF 33 FF

Debug Info T 42 39 255

Debug Info V 52 00 CA BA BD C8 D6 (01)

Ale się rozpisałem… :-D. Mam wielką nadzieję że znajdzie się ktoś kto mi pomoże. :slight_smile:

Z góry serdecznie dziękuję i gorąco pozdrawiam!

Lepki

Podaj log z HijackThis i OTL http://forum.dobreprogramy.pl/hijackthis-rsit-otl-dds-inne-instrukcja-t36654.html i logi wklej na http://www.wklej.org.

Pokaż raport sprzętu zainstalowanego w Twoim komputerze. Wykonasz to za pomocą programu Everst.

Przeskanuj również system i rejestr programem CCleaner.

Skanowałeś komputer programami antywirusowymi?

Witam!

Miałem dokładnie taki sam problem z komputerem. Te same objawy komputer stawał w pewnym momencie i nie dało się nic zrobić z nim, tylko reset. #-o Niekiedy zamrażał mi się co 5 min by następnie mogłem grać parę godzin :!: . W moim przypadku okazało się ze zepsuła się płyta główna. Więc tu może być podobnie, ewentualnie stawiałbym na dysk twardy. :stuck_out_tongue:

Sprawdzić ramy i dysk twardy (jeśli masz kilka kości to sprawdzić je pojedynczo, jeśli błędy będą lecieć ciurkiem to przerwać i zmienić slot i na nim sprawdzić to jeszcze raz).

Najczęściej kompy wieszają się i resetują od uszkodzonych ramów, badsectorów i uszkodzonych slotów ram lub wejść SATA/PATA

nieaktualne

#aTaSerwis

Zasilacz: Mustang ATX KY-400W

Płyta główna: ASRock model jest mi nie znany (próbowałem sprawdzić go programami takimi jak: EVEREST oraz AIDA32 niestety dal obu programów model jest NIEZNANY)

Lepki