Komputer zawiesza się co 3 minuty na kilka sekund

Mam następujący problem. Komputer działa zwyczajnie tylko, że co około 3 minuty użycie procesora wzrasta do 80%, twardy dysk zaczyna mocno pracować i komputer zwiesza się na jakieś 15 sekund po czym wraca do normy i po 3 minutach znowu - tak cały czas od dzisiaj rana. Skanowałem Kasperskym, Ad-Aware SE i czyściłem CCleanerem. Co robić?

Daj log z HiJackThis i ComboFix. Ktoś ci sprawdzi, bo ja nie potrafię…

Sprawdź w Menadżerze zadań (Ctrl + Alt + Delete), zakładka Procesy, który proces wykorzystuje procesor w 80%.

Z tego co zaobserwowałem to jedna z kilku aplikacji svchost.exe SYSTEM ale tam wszystko szybko się zmienia i głowy nie dam. Robić tym HighJAckThisem i ComboFixem? A co do ComboFixa to czy żeby go użyć muszę przejśę do trybu awaryjnego?

Ogólnie rzecz biorąc svchost.exe, o ile uruchomiony jest z lokalizacji %windir%\system32 odpowiada za obsługę uruchamianych usług. Jeśli więc masz uruchomionych wiele programów, które wykorzystują usługi - systemowe czy też utworzyły swoje własne, może to prowadzić do nadmiernego wykorzystania zasobów sprzętowych przez proces svchost.exe.

Tak.

Nie, nie musisz. Możesz wykonać oba logi będąc w trybie normalnym.

Logi z HTJ:

http://wklej.org/id/d77a97acad