Komputer zawiesza sie po uruchomieniu

(Jump020) #1

Witam.

Mam bardzo dziwny problem :frowning:

Wczoraj komputer chodził normalnie, nie zawieszał się nic, było ok. Dzisiaj chcąc włączyć komputer, zawiesił się na informacjach o płycie głównej. Nie dało się kliknąć F9 itp. kompletnie nic. Odłączyłem i podłączyłem klawiature, nadal to samo. Następnie odłączyłem klawiature i włączyłem komputer, uruchomił się bez problemu. Postanowiłem podłączyć klawiature i znowu się zawisił na informacjach o płycie głównej. Nie mam pojęcia co się stało, przez tyle czasu było dobrze, nie podpinałem nowego sprzętu. Próbowałem nawet podłączyć do innego portu USB nadal to samo. Po podłączeniu innej klawiatury dzieje się to samo. To stało się z dnia na dzień. Podsumowując, komputer uruchamia się po odłączeniu klawiatury, natomiast po podłączeniu zawiesza się na starcie.

W czym tkwi problem?

(mrFreeze) #2

Spróbuj go odpalić w trybie awaryjnym jeżeli Ci się uda. Powiedź czy w trybie awaryjnym normalnie włącza się komputer.

https://support.kaspersky.com/pl/general/various/493

(Jump020) #3

Podłączyłem klawiature, odpaliłem komputer w trybie awaryjnym. Włączył się, natomiast teraz klawiatura nie daje żadnych oznak życia, tzn. lampki nie świecą się :frowning:

(mrFreeze) #4

Napisz jaki system i jaka to klawiatura oraz model płyty głównej albo coś ze sterownikami ewentualnie wirusy chyba, że padła płyta główna choć wątpię. Wejdź w menadżer urządzeń i zobacz czy nie ma jakiś wykrzykników, znaków zapytania lub daj screena.

(Jump020) #5

System: Windows 7

Klawiatura: Natec PIRANHA 2

Płyta główna: Gigabyte A55M-DS2

W menadżerze urządzeń jest 1 wykrzyknik w pozycji baterie:  Bateria UPS HID

(mrFreeze) #6

Pobierz i zainstaluj

ftp://download.gigabyte.ru/driver/mb_driver_chipset_fm2.exe

(Jump020) #7

Mój internet jest trochę wolny na chwilę obecną, ale powoli się pobiera. Natomiast chciałbym się dowiedzieć, co mam dalej robić po instalacji sterownika?

(mrFreeze) #8

Sprawdź tą klawiaturę w innym komputerze. Czy inne urządzenia normalnie działają pod USB? Masz np. jakiegoś pena to spróbuj podłączyć.

(Jump020) #9

Tak, podłączyłem pena i działa bez problemu. Mam podpiętą pod USB jeszcze myszkę, drukarkę i także działają bez problemu. Tylko klawiatura nie działa, ale jak ją podpinam jest dzwięk windowsowy jakby widział ją ale nie wykrywał urządzenia. Podłączyłem inną klawiature i też nie działa.

(mrFreeze) #10

Więc odpowiedź jest prosta kup nową klawiaturę.

(Jump020) #11

Ale napisałem, że podłączyłem inną i dalej nie działa.

(mrFreeze) #12

Kurcze nie mam pomysłu może wirus lub coś w systemie. Spróbuj

http://support.microsoft.com/kb/929833/pl

(system) #13

Spróbuj jeszcze użyć klawiatury z wtykiem PS2 (z tyłu). Wiem, że trzeba ją mieć, no ale jakoś trzeba stwierdzić, czy żadna klawiatura nie działa, czy tylko USB.

(Jump020) #14

Niestety, nie działa sposób z cmd jak i z podpięciem klawiatury do ps2 :frowning: Zastanawia mnie tylko to, że podczas wpisywania hasła do systemu świeci się num lock, a żaden klawisz nie działa. Nawet formatu nie zrobię i instalacji bo klawiatura potrzebna jest. Będzie to wina płyty głównej?

(Mistrzkun) #15

Wykonaj reset biosu.Wyjmij baterie na płycie głównej na około 10 min i włóż.Prawidlowy reset zresetuje datę i godzinę.Pamietaj aby przed restartem podpiąć klawiaturę.