Komputer zawiesza się podczas gry


(Marcinmaczyszyn) #1

Witam

Podczas grania w gry zawiesza mi się komputer.Niedawno robiłem format i właśnie po nim zaczęły się problemy aczkolwiek kiedyś miałem ten sam problem lecz zniknął po czasie sam nie wiem dlaczego.Dwa razy podczas grania zrobił mi się czarny ekran lecz komputer mi się nie zawiesił bo klawiatura działała oraz słyszałem dzwięk w grze.Proszę o pomoc.


(reos) #2

Zainstaluj najnowsze sterowniki do karty graficznej.


(Qba Lukaszczyk) #3

Podaj temperatury.


(Marcinmaczyszyn) #4

sterowniki mam zainstalowane a ss temperatur mam dac po grze,przed czy jak bo to chyba ma znaczenie? chociaz nie wiem czy uda mi sie po grze...

dobra nie ważne tutaj macie ss z temperaturami

wskaźniki w kta400A coś tam w voltages i temperatures znacznie skaczą nie wiem czy tak powinno byc czy nie, nie znam się na tym


(Qba Lukaszczyk) #5

Sprawdź jeszcze w AIDA64/Everest, bo temperatura jakiegoś podzespołu jest zdecydowanie za wysoka, tyle, że nie wiem którego.

Everest jest czytelniejszy od CPUID.

-- Dodane 29.11.2011 (Wt) 19:05 --

Sprawdź jeszcze w AIDA64/Everest, bo temperatura jakiegoś podzespołu jest zdecydowanie za wysoka (90 stopni), tyle, że nie wiem którego.

Everest jest czytelniejszy od CPUID.


(Marcinmaczyszyn) #6

prosze bardzo


(Qba Lukaszczyk) #7

Mhm... Oczyść komputer z kurzu przede wszystkim.

Oczywiście przy wyłączonym z gniazdka!


(Marcinmaczyszyn) #8

czyszcze mniejwięcej co dwa tygodnie ostatnio w niedziele


(Qba Lukaszczyk) #9

Pasta na procesorze dobra?


(Marcinmaczyszyn) #10

niemam pojęcia


(Qba Lukaszczyk) #11

Kiedy ostatnio była wymieniana?


(sadaj72) #12

Napięcia pokazane w programie są kompletnie z kosmosu, jak masz jakiś inny zasilacz to podłącz i sprawdź czy problemy nie znikły :wink: A jak nie masz zasilacza to pomierz napięcia miernikiem, w tym przypadku google służy pomocą.

Wentylator i radiator na procesorze powinieneś zdjąć i dokładnie wyczyścić, oraz nałożyć nową pastę termoprzewodzącą (do kupienia w sklepie komputerowym za grosze).