Komputer zawiesza się proszę o pomoc

Witam mam wielki problem z komputerem.

Ostatnio zawiesza sie nawet przy ogladaniu filmów a przez caly film widoczne sa kolorowe paski pojawiajace sie na dole ekranu pozatym o graniu w jakąs nawet najprostszą gierkę moge zapomniec oto parametry mojego komputera

PROSZę O POMOC

Trudno powiedzieć. Strzelam, że coś z kartą graficzną (tak na 90 proc.). Spróbuj wymienić (jak masz możliwość) i sprawdź. A może tylko się przegrzewa?

Mam tylko nadzieje ze sie mylisz wiem napewno tez ze mam przestarzale stery do grafy i wielkie klopoty z ich zmienieniem

Ostatnio sciagnalem najnowsze odpowiednie do mojej karty ale pomimo staran zainstalowania ich nie moglem tego zrobic

A powiem tylko ze robilem to wedlug zalecen kolegow z forum dobrych programow

kolorowe paski moga byc zwiazane z gpu - albo karta sie przegrzewa, albo za malo W dostaje - przeczysc chlodzenie, ew. dodaj jakis nawiew,

zasilacz jest za slaby - zmierz napiecia miernikiem na molex’ie - te, ktore sa podawane przez programy moga byc przeklamane - w tym wypadku +12v(11.31v) i 3.3v(2.8V) jest za male, podobnie rzecz sie z procem 1.45v(1.39v) - jest nie dovoltowany i moze byc przyczyna zwisow w grach