Komputer zawiesza sie przy korzystaniu z internetu

Używając internetu gdy wejde na jakas strone np allegro komputer zawiesza sie i nie moge nic zrobic tylko reset. Dzieje sei tak nie tylko z allegro, strony sa losowe. Grajac w niektore gry, np counter strike rowniez mi sie zawiesza.Ciekawostka jest taka, ze gdy internet ma dobra sile, chodzi bardzo szybko komputer sie nie zawiesza, gdy sila jest troche mniejsza, zawiasy sa co chwile.

Karta graficzna Radeon x1550

zasilacz xilence 480w

Bardzo was prosze o pomoc :confused:

Podaj napięcia i temperatury z BIOSu i ewentualnie z Everest/AIDA/Speccy.

Tylko jestem niezbyt obeznany w biosie co i jak, moglbys jakos wytlumaczyc?

Ciekawostka jest taka, ze gdy internet ma dobra sile, chodzi bardzo szybko komputer sie nie zawiesza, gdy sila jest troche mniejsza, zawiasy sa co chwile.

WITAJ- czy tak się dzieje tylko podczas pracy w internecie,czy jak pracujesz bez netu też się zawiesza?

Tylko podczas pracy w internecie.

jaki to internet jak połączony przez modem może?

narazie wez tym przeskanuj kompa

http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte … 13117.html

Dodane 15.03.2011 (Wt) 19:26

tym programikem sprawdz temperatury on jes po polsku

http://www.dobreprogramy.pl/AIDA64-Extr … 22112.html

tylko pobierz odpowiednią wersje dla twego systemu

Dodane 15.03.2011 (Wt) 19:31

w tym programie aida wez zakladka

komputer-czujnik

i sprawdz temperatury

Jaki jest to internet? Radiowy, mobilny czy też normalny, po kablu :)?

Modem czy router? Jeśli router, to łączysz się bezprzewodowo, czy przewodowo?

Na początek przychodzi mi do głowy :

  1. Przeczyść komputer programem CCleaner.

  2. Podaj logi z OTL (jeśli nie wiesz jak, instrukcja jest dostępna w forumowym dziale Bezpieczeństwo)

  3. Próbowałeś przeinstalować sterowniki?

Pytanko :

Dzieje się tak od kiedy? Od jakieś operacji, po zmianie operatora/internetu, od początku?

radiowy, tzn kabel od neta idzie do przekaznika na dachu, przeinstalowywalem sterowniki do grafiki i nic, ccleanarem juz chyba czyscilem kiedys ale przeczyscze jeszcze raz, dzieje sie tak od zmiany neta( i karty sieciowej). Te logi i temperatury napisze za chwile jak zrobie wszystko.

temperatury:

płyta główna 42C

procesor 38C

1 rdzen 53C

2 rdzen 67C

MCP 73C

Aux 38C

napiecia:

napiecie rdzenia procesora 1.312 V

+3.3V 3.350 V

+5V 5.134 V

+5V podczas wstrzymania pracy 4.973 V

VBAT baterii CMOS 3.136 V

DIMM 1.888V

nie czyscilem jeszcze bo dodam jeszcze ze formatowalem kompa i po formacie bylo(jest) to samo.

Logow z otl nie sprawdze bo komp mi sie zawiesi przy wejsciu w temat :confused:

Nie wiem czy pomogę ale nieraz w przeglądarce Firefoks 3,się tak stało ze zużywała 100% mocy procesora ,pomagał reset .Jeśli masz Firefoks 3 ,to zainstaluj Firefoks 4 RC.

Ok sprobuje ale np grajac w counter strike podskoczy ping do 200-300 i juz zawias.

a zobacz jak się komputer zachowuje przy odłaczonym necie

Z odlaczonym netem nic sie nie dzieje.

#edit

Zauwazylem ze komputer zawiesza sie wchodzac na strony na ktorych jest np duzo obrazkow, np komixxy czy demotywatory.

może da się przełożyć karte sieciowa

Tzn?

zle sie wyraziłem chodziło mi o to http://komputery.katalogi.pl/trzeba_co_jakis_czas_przekładac_karte_sieciowa-t97468.html

musisz całość zaznaczyć,zeby przeczytac

Przelozylem do innego slotu i dalej to samo :confused:

kurcze z tego by wynikało,że wina leży w przekażniku

A np karta graficzna? Nie ma nic do rzeczy?

A jesli jest wina w przekazniku, kupic nowy czy jak?

na początku pisałeś,że tak się dzieje tylko kiedy net jest podłączony,czyli rozumiem ,że bez netu komp pracuje normalnie i karta graficzna nic nie zawiesza,czyli tak wywnioskowałem iż może to być wina przekaznika(zaznaczam nie musi) może coś jest z kablem sprawdz czy nie przetarty,może antena i sygnał coś zagłusza .

ja bym tutaj posprawdzał przyczyne,nie podejrzewam winy w kompie,chyba że się myle

Spróbuj resetować przegladarka Internet Explorera i zanaczyć usuń ustawienia osobiste.