Komputer zawiesza się przy próbie instalacji Win XP

Witam, mam taki problem. Mam dość stary komuter, Athlon 2 giga, 512 ramu, karta geforce 4 mx 440 SE. Do tego 2 dyski 20 i 40 giga. Na początku był problem, bo nie wykrywało klawiatury. Okazało się, że jest zesputy port i kupiłem klawiaturę na USB. Wszystko szło pięknie do momentu, aż zaczął instalować się system, rozruch ok-wszystkie testy w normie. Włącza się ekran istalacji, uruchamiają się procesy potrzebne do instalacji systemu-ładowanie bibliotek itd. Ekran po tym robi się na chwile czarny, potem pojawia się komunikat, czy chcę instalować winowsa (tak Enter, F1 albo Esc wyjście) i na tej planszy komp przestaje reagować. W czym może tkwić przyczyna? Do tego momentu jest normalnie, a potem własnie brak reakcji…

Zastanawia mnie komunikat zaraz przed właczeniem się płytki XP. No emulation CD-ROM. może to coś z tym związane?

Zresetuj Bios: viewtopic.php?f=7&t=267235

Sprawdź, czy na płycie głównej nie ma widocznych uszkodzeń: http://obrazki.elektroda.net/54_1152205433.jpg

Sprawdź, czy napęd jest prawidłowo podłączony, nie wysunął się kabel itp.

No niestety nic to nie daje, tak samo było przy próbie wrzucenia Win98-wszystko idzie normalnie, formatuje się dysk pod instalację i potem czarny ekran…

Już nie mam pomysłów o co może chodzić, bo próbowałem wszystkiego-a sprzęt jest sprawny, dyski też…nie wiem w czym problem