Komputer zawiesza się przy włączaniu gier

Witam

Mam taki oto problem. Dzisiaj włączając jak codziennie World of Warcraft, od razu po uruchomieniu komputer całkowicie się zaciął (przy okazji jakieś dziwne kolory się zrobiły). Myślę, no nic, zdarza się. Resetuje komputer (ekran na którym pisze Windows XP tez ma jakieś dziwne kolory) i właśnie po tym ekranie, monitor pokazuje “No Signal”. I tak za każdym razem. Jak na to zaradzić? Włączyłem tryb awaryjny, wyłączyłem i dopiero wtedy mogę wejść na normalnego Windowsa. Tutaj już wszystko normalne, ale za każdym razem jak włączam grę (sprawdzałem na WoW, Wolfenstein: Enemy Teritory i na Stalkerze). Inne programy takie jak, np. GG, Mozilla, Windows Media Player, Avast działają bez zarzutu. Zna ktoś może rozwiązanie tego problemu? A może chociaż się domyśla czy to wina uszkodzenia jakiegoś podzespołu czy wirus/coś innego.

Pozdrawiam.

Podaj konfigurację kompa, sprawdź temperatury, może karta się przegrzewa? Masz najnowsze sterowniki do grafy?

Athlon 64 X2 3800+

1024 MB ramu

GeForce 7600 GS

Asus M2N

Nie sądzę, żeby to była temperatura. Problem nigdy wcześniej nie występował. Komputer pracował całą noc (ściągałem pliki) - może coś z tym związane? Ale sprawdzę, tylko jak sprawdzić temp. karty? Program jakiś potrzebny?

Tak.

Badylak A jak masz zabezpieczonego kompa? Może ściągnąłeś coś więcej niż chciałeś? :slight_smile:

Antywirus Avast (zaaktualizowany), Ad-aware, AVG Anti Spy-ware, pozatym codzienne czyszczenie RegCleanerem, SP2.

Przed chwilą zakończył się gruntowny skan Avastem - nic nie wykrył.

Ale nie wiem czy to jednak nie to przegrzewanie karty. Otworzyłem na chwilę kompa, żeby sprawdzić czy tam nie ma przyczyny. Przypadkiem dotknąłem karty i rzeczywiście, nigdy się tak nie grzała. Jak na to poradzić ?

Edit/ sprawdziłem temperaturę w programie Nvidii. Wykazuje, że poziom jest stabilny, nie mogę sprawdzić po uruchomieniu gry, no bo niestety odrazu się zacina, więc nawet nie zdążę zminimalizować i sprawdzić.

A jakie masz chłodzenie na tej grafice? Wiatrak czy pasywne?

Pasywne

Ot i przyczyna, nie wiem co za debile dają do takich kart pasywne, ja na moim radku miałem pełno artefaktów dopóki nie położyłem na niego dużego wiatraka, Tobie bym radził to samo. Kup jakiś w miarę duży wiatrak, może być nawet trochę większy niż sam radiator i poprostu go na nim połóż, jeżeli masz radiator pod kartą to już gorzej, będziesz musiał pokombinować, np. przykręć jakimiś małymi śrubkami, nie zawadzi też zostawić otwartej budy, żeby ciepło było wywiewane poza obudowę, mi się wszystko grzało przez grafikę jak miałem zamkniętą budę. Przy okazji nie zawadzi też zrobić skana mks’em on-line, avast to nie jest dobry antywirus http://www.mks.com.pl/skaner/