Komputer zawiesza sie w grach

Witam

Przeglądalem forum ale nie znalazłem nic co by mi pomogło wiec może ktos bedzie mi w stanie cos doradzic. Sprawa wygląda tak: komputer zawiesza sie podczas grania w takie gry jak GTA: SA, Gothic 3, Soldier of Fortune: Payback czy wreszcie Combat Arms. O ile w tych wymienionych na początku mozna “pograć” ok 30 sekund tak ostatni tytuł wiesza sie od razu po odpaleniu. Pisze o tych grach bo tylko takie zainstalowel ale spodziewam, ze z innym bedzie to samo. Komp był w serwisie. Tam powiedzieli ze to wina ramu ( 2x 1 gb goodram) wiec go wymienilem na 2gb kingmaxa ale problem pozostał. Gdy robie test programem 3dmar06 jest ok. Dojezdza do konca wyskakuje wynik i zadnych bledów. Nie jest raczej wina przegrzania gdyż temperatury procka i grafiki sa chyba na odpowiednim poziomie ( procek to ok 40 i 41 stopni , a grafika ok 35. wszystko w stanie spoczynku). Brakuje mi pomysłow, chcialem go znów oddac to serwisu ale powiedzieli, ze to nie wina kompa ale gier. Tylko, ze zainstalowalem te gdy i w kazdej jest to samo. Gra sie zacina, pojawia sie dziwny dzwiek, tekstury znikają albo pojawiają sie dziwne kolory. Jedyna gra, którą gram normalnie jest Heroes of the Might and Magic 3. Ale ile mozna… Ponizej podzespóly. Wczesnie nie grałem bo te wszystkie podzespoły sa nowe. Może ktoś ma jakiś pomysł?

Procek: E5200

Płyta: Gigabyte EP43C-ds3

Grafika: Geforce 9800 GT

Ram : 2 Gb Kingmax

Zasilacz: Modecom Feel III 500 W

a grasz w spoczynku, czy stresie? :roll:

czasem pomaga przeinstalowanie sterownikow do gpu i potem directx

no zasilacz nie najwyzszych lotow - napiecia w stresie tez moga siadac

Albo zasilacz za słaby albo grafika pada. Sprawdź na innym (najlepiej mocniejszym zasilaczu, np pożyczonym od kolegi). Kiedy po raz ostatni rozbudowałeś komp? Odłącz wszystkie zbędne urządzenia, napędy i sprawdź, czy nadal problem występuje.

Wszystko jest nowe. Ma ok 2 tygodni. Strowniki tez wgrywalem najnowsze i robilem formata. Temperatura procka w stresie to 58 stopni dla obu rdzeniu. Nie wiem jak jest z grafika bo po kilku sekundach grania komp sie wiesza i musze go resetowac wiec nie mam jak sprawdzic. Teraz zawiesil mi sie nawet na tescie w 3dmark. Chociaz wczoraj bylo ok. Bede musial od kogos pożyczyc zasilacz i sprawdzic.

Dodane 25.01.2009 (N) 15:03

Zrobilem test programem S&M i wszystko jest ok dopóki nie zacznie testować grafiki. Po chwili sie komp zawiesza i wyskakuje blues screen z wiadomoscia, że przyczyną problemu jest plik : nv4_disp…