Komputer zawiesza się w losowym czasie lub przy odpaleniu bardziej wymagającego programu

(Rxq1337) #1

Witam, mam pewien problem - otóż mój komputer od czasu wymienienia karty graficznej na nowszą zaczyna zawieszać się w różnym czasie. Przed wymianą karty było to samo, ale o wiele rzadziej (raz na kilka dni) a teraz jest to raz na kilkanaście minut. Karta jest sprawna, myślę, że to nie może być jej wina - to samo z procesorem. Z komputerem raczej nic się nie dzieje - ale zauważyłem, że dysk zaczął się nagrzewać i trzeszczeć, a gdy dotknie się go lub lekko przesunie po prostu komputer wyłącza się sam od siebie / wiatraki zaczynają wariować.

(dokładnie ekran zamraża się, nic nie reaguje, komputer działa tak, jak zawsze ale tak jakby nie odpowiadał. po długim czasie nic nie wraca do normy i musze restartowac przez zasilacz)

Specyfikacje komputera:

Zasilacz: OCZ STEALTHXSTREAM 500

(http://www.newegg.ca/Product/Product.aspx?Item=N82E16817341012))

Procesor: Intel Core 2 CPU 2x 2.40 GHz

Karta graficzna: Zotac GTX 460 256bit DDR5

Ram: 2GB DDR2 GoodRam

Dysk: Samsung SP2514N 256GB ATA Device

Procesor i ramy będę wymieniał do końca tego miesiąca (upgrade ramu na 4 i procesor na Intel Core 2 Quad) ale narazie chciałbym wiedzieć o co chodzi.

Dodam, że po przeskanowaniu dysku nie znalazło żadnych wadliwych sektorów.

(_abrakadabra_) #2

Weź no podłącz do dysku inną wtyczkę molex (być może ta coś nie styka i dysk traci zasilanie) to raz, a dwa, gdzie zrzut smart dysku z crystaldiskinfo ?