Komputer zawiesza się w parę minut po starcie

Koledze spalił się zasilacz i płyta główna. Zamontowałam kupione na Allegro: Athlon 1700 + MSI MS6712 KT4AV i zasilacz Fortron FSP350-60MDN. Zakupiony został też nowy dysk twardy w ProLine WD 320 GB. Pozostały z poprzedniego składu 2 pamięci RAM Kingstona 256MB+512MB, karta graficzna GIGABYTE RADEON 9550. System Win XP HE SP3. Złożyłam zestaw i jest problem, komputer zawiesza się podczas oglądania filmów z netu, YT i płyty DVD, pomaga tylko reset gdyż wszystko zamraża się. Nie ma żadnych info w podglądzie zdarzeń ani zrzutów błędu Stop. Nie mam pojęcia od czego zacząć, ani możliwości podmiany sprzętu na inny, chyba, że musiałabym swój komp rozebrać, a tego póki co wolałabym nie robić. Zastanawiam się czy nie są tu winne sterowniki od karty graficznej (ati2dvag 6.14.10.6546 - ATI Catalyst 5.5 ), wcześniej były instalowane stery Omegi, bez różnicy, działo się tak samo. Chyba, że płyta główna? Proszę o radę co zrobić, bo mogę kupić nową płytę lub kartę graficzną, ale nie chciałabym bez powodu wyrzucać pieniędzy. Jeśli potrzebne jakieś logi, proszę podać jakie.

Jak poszedł zasilacz z płytą to i grafice mogło się dostać, przetestuj gpu i pamięć karty.

http://www.ozone3d.net/benchmarks/fur/

http://majorgeeks.com/Video_Memory_Stre … d5896.html

Jak masz kartę na AGP to wystarczy ją podmienić, wątpię żeby płyta powodowała frezzy przy filmach, prędzej coś w grafice jest uszkodzone, może jeszcze ram bym winił jak pochodzi ze spalonego kompa, ale na uszkodzonym ramie pewnie nie dało by rady wgrać systemu lub zawieszał/resetował by się np w grach.

Spróbuj na 5.8

Jagoda , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w nazwie. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978

Zrobiłam format i zmieniłam kartę graficzną na Radeon 9200 SE Family. Wszystko działa ok, system nie zawiesza się. Jest to karta z mojego starego komputera i zostawić jej nie mogę. Chcę wrócić do karty kolegi GIGABYTE GV-R955128D i mam wielką prośbę o link do sterowników. Być może zainstalowałam złe i one powodowały te freezy. Znalazłam stronę Gigabyte, ale nie wiem, które wybrać, gdyby ktoś mógł pomóc, będę wdzięczna. Nie mam już ochoty ani siły na następny format, cały dzień poświęciłam na testowanie podzespołów.

http://www.gigabyte.pl/products/vga/dri … os=winxp32

System Windows XP HE SP2, nie aktualizowałam jeszcze do SP3, zrobię to po instalacji karty graficznej.

http://www.gigabyte.pl/products/vga/dri … 5128d.html

Weź ściągnij najnowszą wersje sterownika, i po problemie

Najnowsza wersja sterownika na stary komputer? Chyba żarty sobie robisz. Póki co zainstalowałam wersję Catalyst 4.12, bo na 5.5 i 5.8 wykładał się wcześniej. Myślałam, że ok, a tu dalej problem z WMP w wersji 9. VLC odtworzył cały 2-godzinny film, WMP zaraz na starcie zamroził komputer z dziwnymi odgłosami pochodzącymi z wewnątrz. Zainstalowałam K-Lite Mega Codec Pack w najnowszej wersji i już nie wiem, czyżby on powodował te problemy? Podejrzewam procesor albo płytę główną, sama już nie mam pomysłu co z tym zrobić. Najwyżej mogę zmienić procesor, kartę graficzną sprawdzałam inną, o czym wyżej, było ok do chwili uruchomienia odtwarzania w WMP. Czekam na jakieś dalsze sugestie.

A dlaczego nie? Wytłumaczysz mi?

Mam pytanie dotyczące w/w sprzętu i być może nie chodzi tu o sterowniki. Teraz zainstalowałam je w wersji Catalyst 4.7, ale problem dalej z zamrażaniem komputera po wejściu do internetu jak i przy skanowaniu Malwarebytes - po paru minutach wszystko zamarza, pomaga tylko reset. Płyta główna kupiona była na Allegro jaka sprawna, ale być może taka nie jest. Zdecydowałam się już prawie na jej wymianę na drugą, tego samego typu, ale zmieniłam FSB ze 133 MHz na 100 MHz i póki co zwieszek nie ma. Nie wiem czy tak można zostawić, czy będzie jakieś znaczące spowolnienie pracy systemu? Co może być powodem tego, że na ustawieniach optymalnych dla danego procesora nie chce pracować. Byłabym wdzięczna gdyby mi to ktoś wytłumaczył.