Komputer zmienia rozdzielczość podczas uruchamiania

Witam!

Mam problem otóż wczoraj włączyłem komputer i pojawił się ekran z wyborem windowsa ale ja mam tylko Vistę Ultimate 32 bit SP1. Potem jak zalogowałem się na swoje konto i włączyłem firefoxa to strona nagle mi leci w dół i nie mogę podjechać do góry dodam że na IE8 też się tak dzieje. Dzisiaj uruchamiam Windowsa to nie pojawił się już ekran z wyborem windowsa ale w momencie jak był wybór profilów to rozdzielczość ekranu sama mi się przestawiła na 1280x1024 a ogólnie mam 1680x1050. I na dodatek to samo co wczoraj strona od razu mi leci na dół i jak chce przewinąć do góry to się nie da, cały czas jest na samym dole. Proszę o pomoc! Czy to jakiś wirus? Zrobiłem wczoraj gruntowny skan avastem i nic nie wykrył. Spybotem też skanowałem, wykrył jakieś spyware i je usunąłem. Jak na razie jest OK już strony nie schodzą same na dół ale zapewne jak ponownie uruchomię komputer to znowu zacznie “szaleć” ;/. Nikt nie wie co to może być? Może sterownik od grafiki się popsuł? Zrobię jeszcze skan hijackthis’isem.

daj log z hijack. i log z malwarebytes

Ściągnij i uruchom ComboFix’a, a potem polecam przeskanować czymś “lepszym” np. Kaspersky, wystarczy Ci wersji 30dniowa, potem możesz go odinstalować…

slawekbarloga , Proszę o zmianę tytułu na bardziej konkretny.

Użyj opcji zmien.gif

Pomocne może być zapoznanie się z TYMI informacjami.

http://www.wklej.org/id/113794/ <— log z hijacka

O2 - BHO: My Global Search Bar BHO - {37B85A21-692B-4205-9CAD-2626E4993404} - C:\Program Files\MyGlobalSearch\bar\1.bin\MGSBAR.DLL

O3 - Toolbar: My Global Search Bar - {37B85A29-692B-4205-9CAD-2626E4993404} - C:\Program Files\MyGlobalSearch\bar\1.bin\MGSBAR.DLL

O4 - HKLM…\Run: [V0470Mon.exe] C:\Windows\V0470Mon.exe

sfiksuj

Może trochę jaśniej bo nie znam się za bardzo na tym programie.

Aby usunąć wpis, kliknij w głównym oknie programu “Do a system scan only”.

Wybrane do usunięcia pozycje zaptaszkuj w kwadracie po lewej stronie, a następnie kliknij w dolnej części okna przycisk “Fix Checked”.

Zrobiłem jak napisałeś ale podczas jak skanował wyskoczyło takie okienko: hijacklog.jpg

daj cały screen bo kawałek widać

djkamil09061991 , to jest cały screen i wszystko doskonale widać :!:

slawekbarloga , zamknij HiJackThis i uruchom ponownie, klikając PPM na niego i wybierając " Uruchom jako Administrator…"

sorki. na przeglądarce chrome miałem ucięty obraz. a na firefox jest ok. masz racje uruchom jako administrator

Ok usunąłem te wpisy które podał djkamil09061991 , zobaczę jak teraz będzie się zachowywał system. Dziękuję za pomoc. Zainstaluję jeszcze triala kasperskiego i zobaczę czy coś wykryje.

Dodane 30.06.2009 (Wt) 13:08

Dzisiaj już się nie przestawiła rozdzielczość ale nadal strony same przesuwają mi się na dół i nie mogę ich do góry przesunąć ale później już jest ok. Coś się dzieje że jak piszę posta czy cokolwiek to niektóre litery się nie pokazują.Na dodatek myszka coś wariuje nie mogę kliknąć na dysk C bo od razu zaznacza mi nagrywarkę dvd. Chyba wiem co się dzieje któryś klawisz jest popsuty i od razu się wciska tylko który? Może klawiatura się popsuła? Raczej tak bo teraz odłączyłem ją i było OK podłączyłem i znowu się zaczęło. Mam nadzieje że coś rozumiecie z tego co piszę ale trudno to wytłumaczyć :slight_smile: i jestem strasznie wkurzony! Jak by co to myszka i klawiatura są podłączone do USB.