Komputer

Witam mam taki problem gdy chce właczyć komputer i naciskam power to załancza sie wszystko a po 2 sekundach gaścnie nie nie chce sie właczyc i musze odczekac chwile.Jak naprawić taki problem??? :o

Zacznij od poprawienia tytułu na konkretny - użyj przycisku icon_edit.gif

chyba jet coś z chłodzeniem może wentylatorek Ci padł…

Dziwne objawy… obstawiam że to nie wina procka, przynajmniej jeżeli chodzi o grzanie się bo 2 sekundy to za krótko żeby mógł się przegrzać… Mógłbyś podać więcej szczegółów, typu czy na monitorze coś się wyświetla, itp. itd. Może to być wina zasilacza - może instalowałeś ostatnio nowy sprzęt jakiś i zasilacz nie wyciąga… a może coś z BIOSEM?? Często miałem tak że któryś z kompów się nie załączał… w większości przypadków wystarczyło zresetowanie CMOS-a… poszukaj o tym w instrukcji płyty głównej, ta będzie opisane jak przestawić zworki na płycie głównej żeby go zresetować.

Przepraszam że tak mało konkretnie, ale za mało wiem o tym co Ci się dzieje…

to oprócz grzania się procesora lub pamięci może być również wina spuchniętych lub wylanych kondensatorów elektrolitycznych. Kondensatory są właśnie takimi “bankami” prądu dla procka podczas większego zapotrzebowania na energię (właśnie podczas uruchamiania lub intensywnej pracy systemu)

Moje rady:

  • rozkręć “budę”

  • sprawdź czy jest w niej czysto :slight_smile:

  • sprawdź jak wyglądają kondensatory

Wyczyść wszystko, zdejmij radiator z proca i wysmaruj od nowa pastą termo przewodzącą i koniecznie załóż w odpowiedni sposób - ja raz założyłem na odwrót i miałem podobny problem :lol:

O kondensatorach poczytaj tutaj

http://www.grush.one.pl/article.php?id=elektrolit

Jeśli radiatory są czyste, a kondensatory całe spróbuj resetu BIOSa (zworką), jeśli to zawiedzie, spróbuj wystartować na innym RAMie np. pożycz od kolegi, to też może być powód.

Potem spróbuj z inną kartą grafiki, ew wyjmij niepotrzebne karty rozszerzeń.

Na końcu sprawdź zasilacz (też pożycz od kumpla może ma mocniejszy)

Jeśli dalej nie działa - poszukaj dobrego serwisu :slight_smile:

Powodzenia!

PS Miałem podobny problem - u mnie w kompie mam walnięte kondensatory - ale za to od kiedy wymieniłem zasilacz na 430Watt Tagan EasyCon system śmiga aż miło!