Komputery się przestały widzieć

Hej, mam taki problem, mam w domu obok siebie 2 komputery spięte urządzeniem TP-Link, do tego w sieci jeszcze sa 2 laptopy via WiFi, ale nie o nich mowa. Chodzi o to że na komputerach stacjonarnych (mam nazwane LEWY i PRAWY) miałem udostępnione na wzajem dyski - podłączone normalnie do systemu jako dyski sieciowe, i dzisiaj na jednym z kompów dyski się odłączyły i nie są dostępne. na PRAWYM jak wejdę w otoczenie to widać obydwa komputery i widać wszystkie dyski i fajnie jest (widzi dyski własne i obce) natomiast LEWY zgubił dyski PRAWEGO, widzi go w otoczeniu sieciowym, jednak przy próbie wywołania zacina sie na jakiś czas a potem odpowiada że żądana lokalizacja nie jest dostępowania. Używam innych programów i komputery się tam widzą (np. zdalnego pulpitu itp) nie widać tylko udostępnionych plików i drukarek i to w jedną stronę tylko. Co sie mogło stać, gdzie zacząć szukać rozwiązania, bo w sieciach nigdy nie byłem dobry. mam wszystko na AUTO bo tak kazali mi dostawcy neta, i wszystko mi przydziela ten TP-LInk (adresy siecio9we, maski itp)