Komputery w sieci domowej nie widzą siebie


(1niez) #1

Witam !

Mam naprawdę wielki problem ! Mam router Livebox wersja 3.0. Założyłem grupę domową między Windows 7 a 8. Gdy wchodzę w grupę domową komputery się nie widzą. Wyłączałem antywirusy i tak dalej ale nic. Pingi jakieś są. Proszę o pomoc ! Pozdrawiam !


(Miciu1) #2

Wyjdź z grupy na obu kompach, zresetuj kompy, ustaw grupę domową na kompie z W8, kompem z W7 przyłącz się do grupy. Generalna zasada; grupę tworzysz na kompie z wyższą (młodszą) odmianą Windowsa, a starsze odmiany tylko przyłączasz.

O tej samej nazwie grupy na obu kompach chyba nie muszę przypominać, tak jak i o zaznaczeniu udostępniania bibliotek (Obrazy, Muzyka, Video, Dokumenty) na obu kompach. Oczywiście w zaawansowanych ustawieniach grupy włączasz udostępnianie plików i drukarek (choć w bibliotekach nie musisz zaznaczać Drukarek).


(1niez) #3

Dobra ! Spróbuję ! Dam znać jak by były jakieś problemy. Mam też pytanie. Używam ESET Smart Security na obu kompach jeden ma zaawansowaną ( czyli pozmieniałem ustawienia na inne lepsze ) konfigurację a drugą podstawową czyli tą co proponował instalator. Czy mogą się ścinać ?