Komunikacja poprzez wiersz polecenia

Cześć :slight_smile:

wiem ze jest możliwość takiej komunikacji, tylko problem jest taki że nie wiem co wpisywać w wierszu polecenia, jaka komenda jest potrzebna. wiem tylko tyle ze trzeba wpisać nr ip ale nie wiem co jeszcze bo nie pamiętam już.

Może ktoś wie coś więcej na temat takiej komunikacji lub zna jakieś strony bo ja nie mogę znaleźć nic :confused:

Pytam sie bo w pracowni komputerowej w szkole nie można instalować żadnego oprogramowania wiec w taki sposób chcemy sie komunikować :smiley:

Usługa nazywa się posłaniec, o ile mnie pamięć nie myli to jest to tylko w XP Pro, i bodajże domyślnie na komputerze jest wyłączana więc trzeba włączyć.

Google+Usługa Posłaniec

dzieki.

wiem jak sie uzywa google i sam jestem rpzeciwnikiem zakłądania gfłupich postow na ktore odpowiedzi mozna znalezc w sieci wpisując kilka słow, niestety nie wiedziałem ze taka komunikacja nazywa sie POSŁANIEC dlatego załozyłem temat , szukałem na google ale pod innym haslem i nic nie znalazło.

dzikei za pomoc

Nie dałem tego że twierdzę iż nie umiesz szukać na google :slight_smile: Wprawdzie można to tak zrozumieć 8)

Poprostu nie chciałem linkować za wiele rzeczy więc jakby coś w tym pierwszym poście było nie jasne to dalem wyniki google.

Sam ledwo sobie przypomniałem nazwę tego narzędzia.

Pozdrawiam, Bolo92