Komunikat explorer.exe

Kolekcjonuję na dysku twardym gole z meczów piłkarskich. Mam ileś tam folderów z różnymi meczami. I jak wejdę do dwóch folderów, z dwoma meczami, to momentalnie pojawia się komunikat: “Wystąpił problem z aplikacją explorer.exe i zostanie ona zamknięta”. Wtedy eksplorator Windows się wyłącza i muszę od nowa szukać folderów. Tak jest za każdym razem. Pozostałych folderów (a jest ich mnóstwo) to nie dotyczy. O co chodzi?

typowy problem z kodekami,

przeinstaluj te z których aktualnie korzystasz.

Ale ten komunikat pojawia się, jak w ogóle wejdę do folderu, bez włączania filmików.

ok, tyle że Windows korzysta z kodeków aby wygenerować miniaturkę filmy

A jeśli ustawię na inny widok niż miniaturkę? Problem zniknie?

Jesli chodzi o kodeki, dopiero co po formacie zainstalowałem najnowsze.

jak przełączysz na inny widok, np. kafelki problem zniknie, możesz wyłączyć miniaturki wpisując w uruchom regsvr32 /u shmedia.dll wtedy pojawią się tylko powiększone ikony, takie same jak w kafelkach, aby wyłączyć to wpisz regsvr32 shmedia.dll

ale mimo wszystko to konflikt kodeków, ja też tak miałem kiedyś, powyłączaj niektóre kodeki narzędziem installedcodec

Ale które konkretnie wyłączyć? Mam zaistalowany tylko jeden wielki zbiór.

jaki to zbiór ?

ja miałem problem z mpegami, w narzędziu tym widziałem kodeki 2 producentów, wyłączyłem od jednego i działa, jakie dokładnie są to pliki ? .avi , .mpeg czy inne ? poszukaj na liście kodeków które mogłyby odpowiadać nazwie formatu, i jak będą od różnych producentów, to wyłącz od jednego, drugie pozostaw

Zbiór to K-Lite Codec Pack. Gdy instalowałem, to zaznczyłem wszystkie możliwe kodeki (a zalecane było inaczej, tylko niektóre z nich).

Pliki to avi. i wmv.

Jaka lista kodeków?