Komunikat explorer.exe

(Mancunian) #1

Kolekcjonuję na dysku twardym gole z meczów piłkarskich. Mam ileś tam folderów z różnymi meczami. I jak wejdę do dwóch folderów, z dwoma meczami, to momentalnie pojawia się komunikat: "Wystąpił problem z aplikacją explorer.exe i zostanie ona zamknięta". Wtedy eksplorator Windows się wyłącza i muszę od nowa szukać folderów. Tak jest za każdym razem. Pozostałych folderów (a jest ich mnóstwo) to nie dotyczy. O co chodzi?

(niezDarek) #2

typowy problem z kodekami,

przeinstaluj te z których aktualnie korzystasz.

(Mancunian) #3

Ale ten komunikat pojawia się, jak w ogóle wejdę do folderu, bez włączania filmików.

(niezDarek) #4

ok, tyle że Windows korzysta z kodeków aby wygenerować miniaturkę filmy

(Mancunian) #5

A jeśli ustawię na inny widok niż miniaturkę? Problem zniknie?

Jesli chodzi o kodeki, dopiero co po formacie zainstalowałem najnowsze.

(koleś git) #6

jak przełączysz na inny widok, np. kafelki problem zniknie, możesz wyłączyć miniaturki wpisując w uruchom regsvr32 /u shmedia.dll wtedy pojawią się tylko powiększone ikony, takie same jak w kafelkach, aby wyłączyć to wpisz regsvr32 shmedia.dll

ale mimo wszystko to konflikt kodeków, ja też tak miałem kiedyś, powyłączaj niektóre kodeki narzędziem installedcodec

(Mancunian) #7

Ale które konkretnie wyłączyć? Mam zaistalowany tylko jeden wielki zbiór.

(koleś git) #8

jaki to zbiór ?

ja miałem problem z mpegami, w narzędziu tym widziałem kodeki 2 producentów, wyłączyłem od jednego i działa, jakie dokładnie są to pliki ? .avi , .mpeg czy inne ? poszukaj na liście kodeków które mogłyby odpowiadać nazwie formatu, i jak będą od różnych producentów, to wyłącz od jednego, drugie pozostaw

(Mancunian) #9

Zbiór to K-Lite Codec Pack. Gdy instalowałem, to zaznczyłem wszystkie możliwe kodeki (a zalecane było inaczej, tylko niektóre z nich).

Pliki to avi. i wmv.

Jaka lista kodeków?