Komunikat F1 przy starcie systemu

(Engardo Alvarez) #1

Witam. Mam następujący problem, wyświetla mi się taki komunikat podczas startu systemu: "Mac addres are invalid in both APC and DMI". Padła mi bateria od biosu. Żadnego komunikatu nie było. Wymieniłem baterię, i pojawił się taki komunikat właśnie komunikat. Załadowałem domyślne ustawienia w biosie, ale to nic nie dało. Nie mogę znaleźć rozwiązania w internecie. Dane mojej płyty głównej :

Płyta Główna

Model K7S8X..3.0 (Socket-A)

Wersja 1.0

Dostawca Chipsetu SiS

Model Chipsetu 746FX

Rewizja Chipsetu 10

Dostawca mostka południowego SiS

Model mostka południowego LPC Bridge

Rewizja mostka południowego 25

System Temperature 42 °C

BIOS

Marka American Megatrends Inc.

Wersja P2.20

Data 10/28/2004

Voltage

CPU VCore 1.648 V

AUX 3.088 V

+3.3V 2.784 V

+5V 5.161 V

+12V 11.795 V

Dane PCI

Slot PCI

Slot Type PCI

Slot Usage Dostępny

Szerokość Magistrali 32 bit

Slot Designation PCI1

Slot Number 0

Slot PCI

Slot Type PCI

Slot Usage Dostępny

Slot Designation PCI2

Slot Number 1

Slot PCI

Slot Type PCI

Slot Usage W Użyciu

Slot Designation PCI3

Slot Number 2

Slot PCI

Slot Type PCI

Slot Usage Dostępny

Slot Designation PCI4

Slot Number 3

Slot PCI

Slot Type PCI

Slot Usage Dostępny

Slot Designation PCI5

Slot Number 4

Slot PCI

Slot Type PCI

Slot Usage Dostępny

Slot Designation PCI5

Slot Number 5

Nie mogę znaleźć odpowiedzi w internecie, proszę o pomoc, pozdrawiam.

(Veers) #2

http://www.asrock.com/support/QA/TSDQA-26.pdf

i nie przejmuj się że piszą o innym modelu płyty głównej....

(Engardo Alvarez) #3

Tylko za pomocną płyty można to zrobić?

-- Dodane 21.01.2012 (So) 12:48 --

Niby rozumiem co jest tam napisane, ale co dokładnie mam tam zrobić?

(Veers) #4
  1. Pobierz narzędzie MAC Address Writer

2. Utwórz dysk rozruchowy

3. Zapisz MAC.EXE i MM.BAT na dysku rozruchowym

4. Otwórz do edycji plik MA.bat (np. w notatniku)

5. Znajdź naklejkę z adresem MAC na płycie głównej i wprowadź odczytany z niej adres MAC w pliku MA.bat

6. Uruchom komputer z utworzonego dysku, uruchom MM

7. Sprawdź czy adres MAC został poprawnie wprowadzony do układu uruchamiając polecenie X:\mac r (X=litera napędu w którym znajduje się dysk rozruchowy)

(Engardo Alvarez) #5

A mogę użyć czegoś takiego? Nie wiem, jak utworzyć dysk rozruchowy.... http://www.dobreprogramy.pl/Srodowisko- ... 11288.html

-- Dodane 21.01.2012 (So) 14:38 --

Nie wiem, co z tym dyskiem z resztą myślę, że sobie poradzę.

(Veers) #6

Nie. Podaj jakiego systemu operacyjnego używasz.

(Engardo Alvarez) #7

Używam MS Windows XP Home 32-bit Dodatek Service Pack 3

(Veers) #8

Więc zrób tak: ściągnij program i zmodyfikuj zgodnie z instrukcją plik .bat

Następnie oba pliki przekopiuj do jakiejś prostej lokalizacji (np. do katalogu MM który utworzysz na dysku C)

Teraz uruchom ponownie komputer i zanim pojawi się logo Windows - naciśnij F8 by uruchomić komputer w Trybie Awaryjnym Z wierszem Poleceń (szczegółowe instrukcje: http://support.microsoft.com/kb/315222/pl)

Następnie kiedy już dojdziesz do momentu w którym będziesz miał kursor zachęty migający w pozycji C:\Windows\ wpiszesz następujące komendy:

cd C:

cd MM

MM

Powinieneś zobaczyć jak program się wykonuje. Po restarcie - jeśli wszystko poszło ok - komunikat ze strony BIOSu powinien zniknąć.

Względnie możesz dotrzeć do Konsoli uruchamiając komputer z płyty instalacyjnej systemu operacyjnego (instrukcja: http://support.microsoft.com/kb/307654/pl)

Dalsza część jak wyżej.

(Engardo Alvarez) #9

Niestety nie udało mi się tego dokonać. W instrukcji kazał Pan wkleić :oba te pliki" do utworzonego folderu. U mnie są trzy - oprócz tamtych dwóch ( żaden nie ma rozszerzenia bat - dodałem je ręcznie) jest jeszcze MAC.exe. Do utworzonego folderu MM na pulpicie wkleiłem te dwa pierwsze, włączyłem tryb awaryjny z wierszem poleceń, wpisałem komendy : w pierwszej ok - poszło, w drugiej cd MM - "system nie może odnaleźć określonej ścieżki" ; polecenie MM -"nazwa "MM" nie jest rozpoznawalna jako polecenie wewnętrzne, lub zewnętrze, program wykonywalny lub plik wsadowy" . Co robię źle? Może nie dodawać tych rozszerzeń? Proszę o wyrozumiałość......

(Veers) #10

Podaj jakie masz pliki.

(Engardo Alvarez) #11

MA, MAC, MM - nie ma żadnych rozszerzeń.

(Veers) #12

... bo masz je ukryte. Ustaw odpowiednie opcje w Ustawieniach Wyglądu exploratora.

(Engardo Alvarez) #13

Gdzie to ustawić?

-- Dodane 22.01.2012 (N) 14:05 --

Jak wezmę MediaInfo, to jednak jest to rozszerzenie - "MM.BAT", "MAC.EXE" i "MA"

-- Dodane 22.01.2012 (N) 14:09 --

Co robić w takim wypadku?

(Veers) #14

Przecież już napisałem co robić ....

(Engardo Alvarez) #15

Ok, próbuję od nowa....

-- Dodane 22.01.2012 (N) 16:00 --

Wpisałem podane komendy w pozycji C Documents and Settings Michał ( czy jakoś tak - taka się wyświetla), ale powtórka z rozrywki : działa tylko pierwsza komenda. :?

-- Dodane 22.01.2012 (N) 22:49 --

Dobra Veers, Dzięki za zainteresowanie i pomoc, dam sobie chyba z tym spokój, bo najwyraźniej nie jest mi pisane to naprawić :slight_smile: Pozdrawiam