Komunikat:istenieje konflikt numerów IP

Jestem podłączony do sieci lokalnej liczącej około 45 komputerów i dzisiaj wyskoczył mi komunikat o treści następującej istnieje konflikt numerów IP na Twoim komputerze ktoś chce zając mój numer IP i niewiem co mam zrobić jak bym miał wyłączonego pc to pewnie ten ktoś by mi już zajoł mój numer IP.Mam pyatnie czy win XP SP2 ma jakąs funkcję blokującą albo ostrżegającą 2 osobe o tym że numer danego użytkownika jest już zajęty???

albo ktoś zajoł twój adres IP, albo …

jaki masz system, bo to ważne jest i czy macie na stałe wpisywane adresy IP.??

Wndows XP Profesional SP2 numery niesą na stałe ponieważ jest sporo użytkowników,którzy przy formatowaniu komputera zapomina swoje numery IP no i sobie wymyślają pierwsze lepsze,które są już zajęte i są takie skutki i chciałbym to jakoś zapobiec

Niestety ale Ty nie jesteś w stanie nic zmienić , tylko co ci pozostaje to poinformowanie o zaistniałym fakcie administratora sieci, a najlepszym rozwiązaniem dla sieci lokalnych jest przyznawanie automatycznych ip poprzez DHCP ale taką modernizacje również musi wykonać usługodawca neta.

A ta siec jest radiowa czy normalna- kablowa ?? ,bo na radiówce cos takiego lubi być,jak jest ktoś “kumaty” w sieci to wszedł na tój ip,

Jesli radiowa,to sieć zle zabezpieczona jest.