Komunikat KIS 2009 atak sieciowy i co dalej robić?

Witajcie, mam KIS 2009 i otrzymałam komunikat :atak sieciowy nie został zablokowany. Czym to grozi i co powinnam zrobić? Skanowałam Ad-Awarem 2008 i nic.

daj profilaktycznie logi z Combofix i Hijackthis

opis jak to zrobić masz tutaj

viewtopic.php?f=16&t=36654

i

viewtopic.php?f=16&t=253052

Combo nie uszkodzi mi KIS 2009, a może się “gryzą” i coś co nie jest złe zostanie tak potraktowane (czyli jako zle) Czy po ściagnięciu combofix i HJ trzeba wyłączyć KIS?

na czas skanowania Combofixem tak

możesz spokojnie używać

sam mam KIS i wiele razy Combo mi pomagał

pozdrawiam

Czyli zakończ pracę a może wstrzymaj ochronę.

ja robię zakończ pracę i odłączam internet profilaktycznie

po skanowaniu z powrotem podłączam internet a KIS po restarcie się sam włacza

wystarczy tylko zamknąć neostradę czy trzba odlączyć kabel

ja wyjmuję przewód

przed użyciem Combo wyłącz wszystkie programy (również te w trayu) a w trakcie skanowaniu niczego nie dotykaj

co to tray?

to programy uruchomione widoczne koło zegara, np. gadu gadu, KIS itp

Ja nie mam KIS (mam zaporę systemową) i mam spokój.

ponad 800 postów i nadal OTy?

nic to nie wnosi do tematu

kalina , daj logi jak pisałem wcześniej

najpierw Combofix, później Hijackthis

Czy ten komunikat nie brzmiał “atakujący komputer nie został zablokowany”?

I przede wszystkim nie panikuj :slight_smile: Jak logi nic nie dadzą, to zainstaluj jakąś lepszą zaporę, bo ta z KIS z wersji na wersję jest gorsza :slight_smile: Polecam np. Outpost, lub np. cały pakiet zabezpieczający taki jak np. G Data Internet Security 209 lub G Data Total Care 2009.

możesz poprzeć to jakimiś wynikami testów?

Czy mogę ściagnąć HJ i Combofix razem( oczywiściwe jeden po drugim) a potem używać ich w kolejności. Dlaczego combo chce przestawiać mój zegar systemowy i co z tego wynika dla mnie po zakończeniu pracy Combofix

możesz ściągać bez problemu

taka specyfika działania Combo

po skanowaniu wszystko wraca do normy, i jest w pełni bezpieczne i pomocne

pozdrawiam i do dzieła

brak ,żadnych komunikatów po uruchomieniu Combofixa i niemożność usunięcia folderu combofix odmowa dostępu. Komunikat sprawdź czy dysk nie jest zapełniony. Pomocy

plik gsar.cfexe. jest nie usuwalny

Wyniki testów? Kalina złapała jakiegoś syfa, a KIS jest bezradny. Po co mi testy? Po co mi przereklamowany KIS?