Komunikat - konflikt adresów IP w sieci

Witam. Ja z dość nagłym nie wiem jeszcze czy problemem, ale w każdym razie zdarzeniem, które aktualnie u mnie występuje w systemie XP. W polu systemowym mam dymek, a w nim komunikat:

System Windows - błąd systemu.

Istnieje konflikt adresów IP z innym systemem w sieci

Na razie połączenie z Internetem działa mi dobrze. Adres IP i DNS-y mam automatyczne.

Po wpisaniu w cmd ipconfig i ipconfig /all wszystkie dane zgadzają się z ustawieniami konfiguracji mojego połączenia, którym jest bezprzewodowa sieć lokalna (Wi-Fi) z użyciem radiowej karty sieciowej oraz sterownika miniportu WAN.

Czy ja w ogóle mam na to wpływ ?

O co w tym chodzi, co robić, czy jest się czym martwić ? :?

Konflikt adresów oznacza, że w twojej sieci inny komputera ma ten sam adres, np. przypisany ręcznie. Sprawdź czy tak jest, a jeśli nie, to sprawdź czy ktoś nie podłącza Ci się do sieci.

Tak, ale jak mam to zrobić czy tylko poprzez kontakt z dostawcą ?

Zaobserwuję jeszcze sytuację bo na razie tego komunikatu nie widzę, a więc być może już ten problem wyeliminowano w mojej sieci.

Pamiętam już raz zdarzył mi się podobny konflikt, i wtedy potrafił on całkowicie sparaliżować połączenie z siecią. Nie obyło się wtedy bez kontaktu telefonicznego z dostawcą, który musiał przeprowadzić odpowiednie zmiany.

Byłem pewny, że masz własny router. Skoro tak, to pozostaje tylko kontakt z dostawcą.

Nie własnego routera nie posiadam być może dlatego, że to lokalna sieć bezprzewodowa na częstotliwości 2,4 GHz.

Korzystam natomiast z Punktu dostępowego ze wsparciem anteny kierunkowej, ale i tak nie mogę go konfigurować.

Zapewne tak, tylko telefon do usługodawcy wchodziłby w rachubę, ale na razie zaniecham tego bo widzę, że od tamtej pory żadnych dymków o konfliktach adresów IP nie mam.

Także póki co wszystko jest dobrze, w razie czego wiem co robić. :slight_smile: