Komunikat na stronach o konieczności aktualizacji Flash Playera


(Submachinegunner) #1

Witam,

mam problem z aktualizacją Flash Playera. Kiedy próbuję wchodzić na niektóre strony (głównie facebook, nie działa na wszystkich przeglądarkach które mam zainstalowane, tj. Firefox, Chrome, Opera Next i Internet Explorer; na Firefoxie nie działa też Youtube) to wyświetla się okno z komunikatem "WARNING! Your Flash Player may be out of date. Please update to continue". Następnie po przyciśnięciu "OK" strona wyświetla możliwość pobrania Flash Player. Problem jest w tym, że po pierwsze od dawna nie mam zainstalowanego flash playera i jak dotąd nie było to problemem. Po drugie kiedy ściągnąłem plik z tej wyświetlonej strony to avast wyświetlił ostrzeżenie że jest to niebezpieczne oprogramowanie. Kiedy wyszukałem w google stronę Adobe Flash Player i z niej pobrałem plik instalacyjny to avast nie miał wobec niego żadnych zastrzeżeń. Czy ktoś ma pojęcie co to może być i ewentualnie jak się dostać na strony zablokowane przez ten komunikat?


(mrFreeze) #2

Nie pobieraj z innej strony niż oficjalnej!!

 

http://download.macromedia.com/pub/flashplayer/current/support/install_flash_player.exe

 

To co się wyświetla to wirusy udające update wtyczek!!


(Bogdan_G) #3

Jak dotąd, najlepsze pliki exe adobe flash player są do pobrania z dobreprogramy. Wybiera się z linka bezpośredniego - pierwszy jest do firefoxa i innych przeglądarek 32 bit. Drugi jest do internet explorer. Następne są pod x64. Ważne, że są do instalowania offline, czyli pobiera się i potem instaluje, a nie przez sieć.

Zauważyłem, że całe instalatory exe z DP różnią się nazwą, w porównaniu do tych instalatorów ze stron adobe. Raz, że dużo stron udaje oficjalne strony microsoftu i adobe. Na portalu dawałem komentarz: http://www.dobreprogramy.pl/Adobe-Flash-Player,Program,Windows,13091.html#komentarz-1396601

 

Używać adobe uninstaller, potem instalować wtyczki z dobreprogramy. Nawet, gdy Firefox wola o wtyczki, to nie pobieram z poziomu przeglądarki, ani nie aktualizuję. Podczas instalowania zaznaczam, by nie wyszukiwało aktualizacji.

Ze strony dobreprogramy to instalator tak się nazywa - install_flash_player.exe i ma 18.2MB, zaś se strony adobe.com instalator nazywa się install_flashplayer14x32_mssd_aaa_aih.exe i ma 1MB, czyli to instalator online, a ze strony offline to instalator nazywa się flashplayer_14_plugin_debug.exe.

Akurat wszystkie pobrane instalatory sprawdzam na virus total online. Zawsze. Zero problemów i pewne/bezpieczne instalatory są na DP z linków bezpośrednich.


(Atis) #4

Zainfekowany jest router:

http://forum.dobreprogramy.pl/problem-z-otwarciem-strony-facebookcom-t470210/


(Submachinegunner) #5

Zrobiłem tak jak było to opisane na stronie którą podałeś w podanym tutaj temacie (zmieniłem hasło i skonfigurowałem router tak jak było na stronie tp-link) i program wypuszczony przez orange (http://cert.orange.pl/modemscan/) stwierdził, że " Jesteś bezpieczny. Interfejs administracyjny Twojego modemu jest niedostępny z Internetu.". Zainstalowałem też najnowszą wersję Adobe Flash Player ze strony dobreprogramy. Problem jednakże nie zniknął całkowicie, tzn. na Chrome już nie ma problemów, ale Firefox i Opera wciąż nie chcą ładować fb (i YT w przypadku firefoxa). Co dalej należy z tym zrobić?

 

PS. Ciekawostka - jeśli próbuję wejść na fb wpisując po prostu facebook.com to jest sytuacja jak opisałem w pierwszym poście, wystarczy jednak wpisać facebook.com/index.php i wszystko jest w porządku.


(Atis) #6

Sprawdź jakie masz ustawione serwery DNS.

Wszystkie programy > Akcesoria > Wiersz polecenia > Kliknij prawym i wybierz Uruchom jako administrator

Wpisz i zatwierdź enterem: ipconfig /all

CCleaner Slim - wyczyść pamięć podręczną przeglądarek i ciasteczka:

https://www.piriform.com/ccleaner/builds


(Submachinegunner) #7

Dzięki wielkie za pomoc, teraz już wszystko działa.