Komunikat "Nie można znaleźć pliku C:\MS32DLL.dll.vbs&q

Witam,

na początku chciałbym się przywitać!

Podepne sie pod temat kolegi “azwierzyn” bo niestety ale mam podobny problem. Przyniosłem na kompa coś na pendrivie. Norton tylko znajdował zarażone pliki, nie dawal rady naprawić i aplikowal kwarantanne. Zainstalowałem więc NOD32, który usunął zarażone pliki. Teraz system jest czysty ale pozostał problem z wejście na każdy dysk. Klikając 2 razy wyskakuje komunikat “Nie można znaleźć pliku skryptu C:\MS32DLL.dll.vbs”.

Poniżej logi z Hijack This:

oraz z silent runners:

Czy ktoreś wpisy są nie tak?? co mozna z tym zrobić. Z góry dziękuje za pomoc!

AndrewKR witaj na Forum :slight_smile:

Nie podpinaj się więcej pod czyjeś tematy, załóż swój.

usun to co na czerwono ręcznie z dysku, a wpisy w HJT

Skan AVG AntySpyware 7.5 po update, wklej raport.

Dziękuje za umiejscowienie tematu na swoim miejsu oraz za odpowiedź. Zrobiłem jak radziłeś. Ręczni usunąłem to co zaznaczone a potem wykasowalem pierwszy wpis w HJT bo drugiego juz nie było. Poniżej raport po update’cie z AVG

Nic groźnego nie ma, usuń wszystko, co znalazł.

Skasowane! Nie ma nic groznego bo trojan w postaci: MS32DLL.dll.vbs został załatwiony juz wcześniej przed NODa. Ale to nie zmienia faktu ze nadal nie moge otworzyc żadnego dysku przez podwójne kliknięcie! Jedyna opcja to prawy myszy–>otwórz. Po podwójnym kliknięciu nadal pojawia się komunikat jak w temacie… jakies pomysły jak sobie z tym poradzic??

OK więc zrób skan narzędziem ComboFix, powinien usunąć pliki autofun.inf, które ten skrypt utworzył. I wklej z niego loga :slight_smile:

ComboFix - ten link działa.

Dzięki! Właśnie szukałem poprawnego linku! Zaraz zainstaluje i wkleje log’a! :mrgreen:

Złączono Posta : 07.05.2007 (Pon) 12:41

Oto log z comboFIXa:

Otwórz Notatnik i wklej w nim to:

Plik >>> Zapisz jako >>> Ustaw rozszerzenie z TXT na Wszystkie pliki >>> zapisz pod nazwą FIX.REG >>> kliknij podwójnie zrobiony plik i potwierdź >>> reset kompa

No i zrobilem jak radziłeś. Teraz, po dwukrotnym kliknięciu w ikone dysku wyskakuje okno “wyniki wyszukiwania”. Nie ma już tamtego komunikatu ale dalej cos nie gra i na dysk mozna wejść tylko poprzez klikniecie prawym myszy itd. :frowning:

Wklej do notatnika > plik -> zapisz jako -> zmień rozszerzenie na wszystkie pliki -> zapisz pod nazwą FIX.REG

W trybie awaryjnym odpal plik FIX.REG i potwierdź dodanie do rejestru i reset kompa.

POMOGłO! Dziekuje bardzo wszystkim którzy pomogli. wirtualne :piwko: dla wszystkich! :mrgreen: