Komunikat o błędzie podczas próby zainstalowania Windows XP

Witam, dzisiaj chciałem zainstalować system Windows XP. Sformatowałem cały dysk twardy (wszystkie partycje) i zabrałem się za instalacje XP. Pierwszy etap instalacji kopiowanie plików przebiegł bez problemu. Wtedy instalator ponownie uruchomił komputer. Po tej operacji po pierwszych komunikatach (chodzi o te przez sartem systemu) pokazał się czarny ekran i komunikat o błędzie ładowania systemu. Wersja xp którą chciałem zainstalować To XP Professional z sp2 (chyba komplikacja 2600). Wcześniej używałem Viste Home Premium x64, która instaluje się bez problemów. Kożystam z systemu plików NTFS. Jak zainstalować XP?

Vista jak i XP są orginalne. Płyty nie zarysowane w bardzo dobrym stanie.

P.S. Konfiguracja komputera to:

Płyta Główna Asus P5B

Karta GF 8800 GTX 768 MB

Patriot 4gb Ram DDR2 800 (2 kości po 2x1gb)

Procesor Intel Core 2 Duo e6600 2.4 ghz

Dzimi21

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte surowe konsekwencje.

Zajefajnie by było jakbyś podał ten komunikat :wink:

Dzimi21

To dalej nie jest konkretny tytuł (to tylko zwykłe “lanie wody”). Proszę zapoznać się z linkami, które wcześniej podałem, a następnie zmienić tytuł wątku na mówiący konkretnie o problemie.

Dokładnej angielskiej treści nie pamiętam ale po polsku oznacza to Błąd nie wykryto systemu operacyjnego. Po prostu po fazie 1 instalacji czyli kopiowaniu plików instalacyjnych i po 1 restarcie nie uruchamia się instalator (chociaż powinien)

Spróbuj jeszcze raz przekopiować pliki.

A może ten komunikat informuje o nie wykryciu przez instalatora systemu żadnego dysku twardego ?

Jaki posiadasz dysk twardy ? SATA ? Jeżeli tak, to napisz producenta i model tego dysku.

Dobrze by było jakybyś w końcu napisał dokładną, oryginalną treść tego komunikatu. To w końcu najważniejsze.

W przypadku instalacji win xp z sp2 dysk sata powinien być wykrywany bez problemu (tym bardziej, że przekopiował pliki).

Spróbuj jeszcze raz sformatować dysk tym razem przy pomocy instalatora windy i jeszcze raz przeprowadź instalację.

W przypadku win xp sp2 w wersji Pl pisało Błąd podczas ładowania systemu operacyjnego. Już poradziłem sobie ale miałem z tym dużo kłopotów. Uruchomiłem program GPARTED i nim usunąłem wszystkie partycje i utworzyłem je nan nowo. Przystąpiłem do instalacji xp na “surowych” partycjach, instalator sformatował dysk C i system zainstalował się bez problemu. Potem tylko format 2 innych dysków w systemie i jest OK.

Dziękuję Wam za zainteresowanie się moim problemem i udzelenie pomocy.