Komunikat "pobieranie adresu sieciowego"

(Kidler) #1

Witam. Mam internet z vectry, modem Scientific Atlanta 2100 i router pentagram. Mam dwa kompy: jeden w jednym pokoju drugi w drugim. Do jednego jest podpięty ten router z modemem a do drugiego przez wifi leci(leciał) net. Wszystko było ok do czasu kiedy sformatowałem kompa na którym mam net wifi. Cały czas pojawia się na nim komunikat: "pobieranie adresu sieciowego". Wprowadziłem ustawienia ponownie w routerze i nadal nie działa... Tzn na kompie z routerem działa net, a wifi już nie. Dziwne też jest to że w ustawieniach routera przy wifi są same 0 w adresie ip, a chyba adres ip powinien być ten sam co po kablu? DHCP ustawiane jest na automatyczne. :frowning: :frowning: :frowning: :frowning:

Pewnie ktoś napisze :szukaj:

9ftxoyefukc6c2u6xjkg_thumb.png

fotka z ipconfig /all z kompa do którego idzie net po kablu

(Golden Finger) #2

Próbowałeś restartować router?

Jeśli nie, wyłącz z prądu router na kilkanaście sekund i ponownie go włącz.

(Przemekbaranowski) #3

zrestartuj modem. Milałem podobny problem z internetem z UPC i restart modemu pomógł

(Kidler) #4

nie pomaga...

tzn. na razie jest tak że modem jest osobno do kompa podłączony bo jak podłącze przez router to nie działa..

(Przemekbaranowski) #5

to w ustawieniach routera skorzystaj z opcji klonowania adresu MAC, wtedy modem będzie widział router jakby to był twój komputer.