Komunikat "poza zakresem pracy" przy włanczaniu PESA 2009

Witam. Jestem tu nowy ale mam problem i mam nadzieje że ktoś kompetentny mi pomoże. Od jakiegoś czasu spokojnie grałem sobie w PESA 2009, wszystko chodziło normalnie, żadnych problemów, ale dzisiaj gdy próbowałem włączyć gre pojawił mi sie czarny ekran z niebieską ramką na środku z napisem :

" Poza zakresem pracy 18.9kHz/23 Hz"

Po kilkakrotnym zresetowaniu kompa sytuacja nie uległa zmianie. Od tego momentu nie uruchomiłem PESA ani raz. Czy ktoś wie co sie mogło stać? Prosze o pomoc

bartek_fraczek , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Spróbuj zmniejszyć rozdzielczość…

Nie grałem nigdy w PESA, ale jeżeli są to zachowaj sobie zapisy, i odinstaluj grę. Przeczyść komputer Ccleaner’em i zainstaluj jeszcze raz. Skopiuj zapisy i uruchom :wink: Albo jeżeli jest to zainstaluj najnowszego Path’a. To w drugie w pierwszej kolejności spróbuj. :wink:

Zmniejszyłem, menu się włączyło i myślałem że wszystko juz będzie działać, ale przy próbie wczytania gry w zakładce Master League pojawiło sie czarno okno z niebieską ramką tylko że tym razem pisało " Tryb oszczędny". Kilka razy z rzedu próbowałem włączyć - za każdym razem to samo. Chyba pozostanie mi przeinstalowanie gry…dzieki wszystkim za pomoc

To problem z twoim ekranem…

Być może ale co mam zrobić? skoro sie zapsuło to musi sie jakoś dać naprawić …

Jeżeli masz w domu inny monitor, podłącz do niego komputer i sprawdź. Jako drugi krok, włącz settings.exe w folderze z grą i ustaw najniższą rozdzielczość, szczegóły i odświeżanie… Oczywiście drugi krok już na tym “niesprawnym” monitorze…