Komunikat: SPD missing byte... brak skrótów na pasku

Cześć. Po włączeniu komputera pojawia sie następujący komunikat: SPD missing byte 23 or 25. Press F1 to resume. I teraz pojawia się moje pytanie: jak można go usunąć? Ciągłe wciskanie robi się uciążliwe, zwłaszcza, że nawala mi klawiatura.

Kolejny problem pojawił mi się teraz: nawala mi pasek zadań; znikły mi skróty w pasku szybkiego uruchomiania; gdy klikam na zminimalizowane okienko nie chce się pojawić w żaden sposób.

Z góry dzięki za pomoc.

* wkleiłam problemy w jeden wątek, nie zamierzam zaśmiecać forum - nie ma za co.

A może wypada podać, co to za komputer? Jaka płyta główna? Od kiedy to się pojawia?

  • czy to jest płyta Asusa z AMD? Jak tak, to upgrade BIOSu pomoże,

  • jak problem niczym nie skutkuje, to w BIOSie poszukaj opcji typu: Configuration/Wait for ‘F1’ If Error/Disabled :evil:

Komputer dostałam ostatnio w ‘prezencie’. Co do daty pojawienia się komunikatu nie jestem pewna, tak gdzieś około 1 tydzień - wymiana procesora.

Niestety nie mogę dostać się do BIOSu, istnieje jakaś inna droga niż włączenie go przy uruchamianiu komputera?

Procesor: AMD Phenom 9550 Quad-Core Proccesor

Płyta główna: ASUS M3A78 PRO

wciskanie klawisza DELETE nie uruchamia BIOSu, jak nie możesz w niego wejść, jaki komunikat ci się ukazuje gdy próbujesz go uruchomić ??

pojawia się dalej: ‘SPD missing byte 23 or 25. Press F1 to resume.’ oraz jakieś informacje o systemie.

ale jak chcesz wejść do BIOSu i co się pojawia że nie możesz wejść i zmienić opcje którą podał bachus ,

probowałam kilka razy i nadal nic. pojawia się ten sam komunikat (drug raz) albo przechodzi do dalszego uruchamiania się. tak jakby wogóle nie wykrywał klawisza.