Komunikat stop 0x0000007E

Przy włączaniu kompa pojawia się komunikat o błędzie na niebieskim ekranie. Pełna treść:

stop: 0x0000007E (0xC0000005, 0xF783608F, 0xF7C4620C, 0xF7C45F0C)

pci.sys - Adress F78360BF base at F782F000, DateStamp 3b7d855c

Nie mogę uruchomić kompa nawet w trybie awaryjnym, nie startuje też z płyty instalacyjnej windowsa (XP). Dzieje się tak w nowym kompie, jeszcze nie uruchamianym tylko dysk przełożyłem ze starego. Czy ktoś ma jakiś pomysł jak sobie z tym poradzić?

Pci.sys -> tutaj

Kody błędów

Błąd ten najczęściej oznacza problem z urządzeniem podłączonym do komputera albo jego sterownikiem.

Odłączaj kolejno wszystkie urządzenia podłączone do gniazd PCI (zbędne, niezbędne typu karta graficzna zamień na chwilę na inną) i sprawdź, czy problem nadal występuje.

Możliwe też, że coś jest nie tak z pamięcią RAM - ściągnij program memtest86 i zrób gruntowny, trwający co najmniej kilkanaście godzin test kości pamięci.

sprawdziłem pamięć memtestem i nic nie znalazł. Próbowałem też podlączyć monitor do karty zintegrowanej z płytą główną i efekt taki sam jak poprzednio. W tym komunikacie jest napisane żeby spróbować wyłączyć w biosie funkcje pamięci takie jak buforowanie i przesłanianie, ale nie mogę tego znaleźć. Moja płyta główna to ASUS M2V-MX SE.

sam mialem podobny blad z ta roznica ze mialem inne paramerty stopu ale numer tez byl 0x7E

rozwiazalem go w bardzo prosty sposob a mianowicie na kompach z takimi bledami nalezy zainstalowac wina z sp2 i bedize wszytstko ok. poswiecilem caly dzien na to zeby znalesc rozwiazanie wiec pisze dla potomnych:P

jesli masz tylko wina xp bez sp2 to mosisz zintegrowac sp2 z winen. opis jak to sei robi w podanym linku http://binboy.sphere.pl/index.php?show=128