Komunikat "STOP"

Od kilku dni mam problem z moim komputerem.Otoz jak go uruchamiam to gdy ma sie pojawic pulpit na ulamek sekundy pojawia sie niebieski ekran i jakies napisy ale nie jestem w stanie odczytac ich bo jak juz mowilem to si epokazuje na ulamek sekundy.Przeinstalowywalem Windowsa 2 razy w ciagu 2 tygodni :o :x :shock: Co moze byc przyczyna??Ja podejzewam dysk, pamiec albo zasilanie. Dysk mam 80GB SATA Barracuda 512 RAM i zasilacz 330 W

Może zajdź do serwisu tak dla pewności bo np. gdy flashujesz biosa możesz uszkodzić płytę główną.

awaryjny działa? wchodzi w ogóle do systemu czy bluescreen i reset? więcej szczegółów!

  1. Sprawdź taśmy sygnałowei prawidłowość konfiguracji napędów / master-slave /,

  2. Zresetuj biosa do ustawień fabrycznych / nie defaultowych, czyli wyjmij baterię na kilkanaście sekund albo przestaw zworke na clr cmos przy odłączonym zasilaniu, a potem od podstaw skonfiguruj bios - ostatnio miałem identyczne objawy i ponowna konfiguracja biosu pomogła/.

Zasilacz też może nie wyrabiać ale tu już trzeba posprawdzać napięcia, może też pomóc przełożenie pamięci do innego gniazda lub zamiana w gniazdach w przypadku posiadanie 2 kości. Podaj więcej szczegółów błędu np. z dziennika zdarzeń, a najlepiej z BSOD-a.