Komunikat System nie może odnalezc regchk.exe

Witaj adamie9870,

mam podobny problem z Regchk.exe co krzychu31. Ponieważ jestem w tej materii zielony jak pietruszka na wiosnę, to chciałem zapytać, czy zaproponowane przez Ciebie rozwiązanie problemu jest uniwersalne dla wszystkich przypadkó występowania Regchk.exe, czy każdy przypadek należy “leczyć” w trochę inny sposób?

Na wszelki wypadek w załączeniu log z mojego Hijacka:

Jakie kroki powinienem podjąć?

Takie podczepianie się do cudzego

tematu nie jest mile widziane

Wydzielono

Ściągasz program KillBox, zaznaczasz Delete on reboot , w polu full path of file wklej ścieżki:

C:\WINDOWS\System32\regchk.exe

C:\WINDOWS\System32\chkdisk.exe

Po wklejeniu każdej ścieżki z osobna klikasz na czerwonego iksa, ale dopiero po wklejeniu ostatniej zgadzasz się na restart. Jeśli po wklejeniu którejś ze ścieżek pojawi się błąd - nie przejmuj się nim tylko przejdź do wykonywania dalszych czynności.

Otwórz Notatnik i wklej w nim to:

Plik >>> Zapisz jako >>> Zmień rozszerzenie z TXT na Wszystkie pliki >>> Zapisz pod nazwą FIX.REG >>> kliknij dwa razy na utworzony plik FIX.REG i potwierdź dodanie do rejestru >>> restart.

Uruchamiasz HijackThis => klikasz Do a system scan only => pokaże się lista wpisów => stawiasz ptaszek przy wpisach:

=> klikasz Fix checked i potwierdzasz usunięcie.

Po wykonaniu proszę pokazać nowy log z HijackThis plus z SilentRunners.

regchk.exe dopisuje się do sekcji, w której jest zapisane uruchamianie systemowego pliku explorer.exe przez co jest uruchamiany tuż przy starcie systemu, a jeśli sam plik regchk.exe zostanie skasowany - pojawia się stosowny komunikat. Aby go się pozbyć należy dokonać edycji rejestru. W tym celu należy utworzyć notatnik i wkleić w nim to:

Plik >>> Zapisz jako >>> Zmień rozszerzenie z TXT na Wszystkie pliki >>> Zapisz pod nazwą FIX.REG >>> kliknij dwa razy na utworzony plik FIX.REG i potwierdź dodanie do rejestru >>> restart.

Podsumowując - wszystko opiera się na kasacji pliku szkodnika (regchk.exe) i stosownej edycji rejestru. Z moich obserwacji wynika, że z plikowu regchk.exe towarzyszy często plik chkdisk.exe.

@ adam9870 - Bardzo dziękuję za obszerną odpowiedź. Z tematem powalczę dopiero jutro i na pewno dam znać co do efektów. A teraz już pora przytulić się do małżonki :slight_smile: Dobranoc

@ asterisk - Co Forum to obyczaj. Na innych forach dostaje się po łapach, jeżeli tworzy się nowe tematy, skoro obok już jest omawiane zagadnienie. W ten sposób tworzy się mnóstwo tematów a zagadnienie jest to samo. Poza tym chciałem nawiązać do zaproponowanego tam rozwiązania, zwłaszcza że temat wyglądał na wyczerpany i jego autor nie był narażony na zlekceważenie. Skoro jednak niniejsze forum rządzi się innymi zasadami, to przepraszam za ich naruszenie i z pokorą będę się w przyszłości stosował do zaleceń.

Miłego wieczoru.

Złączono Posta : 12.03.2007 (Pon) 22:57

No dobra, nie mogłem się powstrzymać i przetestowałem procedurę. Niestety kilka elementów nie poszło zgodnie z planem.

  1. W killboxie udało się odszukać chkdisk.exe, ale nie było pod wskazanym adresem regchk.exe (ale wpisałem ścieżkę ręcznie)

2.W punkcie dotyczącym HijackThis i kasowania wpisów nie było pierwszej pozycji, czyli F2 - REG:system…

Pozostałe skasowałem.

Obecnie log z HijackThis wygląda następująco:

A oto log z silent runnera:


Tak ma to wyglądać

Asterisk

Już jest Ok.

Kosmetyka:

Start => uruchom => msconfig => zakładka Uruchamianie => możesz odznaczyć w/w.

Panel sterowania => Java Plug-in => Update => odznacz opcję Check for updates automatically.

Jeśli QuickTime nie jest Ci bardzo potrzebny to zastąp go QuickTime Alternative.

Jeśli nie korzystasz z zaawansowanych usług tekstowych to je wyłącz: Panel sterowania => Opcje regionalne => Języki => Szczegóły => Zaawansowane => zaznacz wyłącz zaawansowane usługi tekstowe.

W opcjach komunikatora możesz wyłączyć uruchamianie przy starcie systemu jeśli nie jest Ci potrzebne.

Start => programy => autostart => możesz skasować z prawokliku.