Komunikat związany ze sprzętem?

Od jakiegoś czasu mój komputer chodzi strasznie wolno. Był robiony format i nic to nie dało. Sam internet potrafi uruchamiać się z 10 minut. A jak włączę do tego GG to już w ogóle… Od czasu do czasu wyskakuje też taki komunikat:

http://ifotos.pl/zobacz/beztytulu_wrnrxx.JPG/

Czy zatem coś nie tak jest ze sprzętem? Komputer nie jest najnowszy ale parę lat temu nie było takich problemów.

Zoptymalizuj go, poczytasz o tym tutaj. Ten komunikat informuje cię że systemowi zaczyna brakować pamięci RAM. O ile dobrze to rozumiem. :slight_smile:

Brakuje mu pamięci wirtualnej ,można ją zwiększyć maksymalnie 3 razy więcej niż pamięci Ram.

Klikasz prawym na mój komputer -> właściwości -> zaawansowane -> wydajność - ustawienia ->zaawansowane-> pamięć wirtualna (klikamy zmień ) i na partycji systemowej (domyślnie C:\ ) zwiększamy aktualny limit pliku stronnicowania ,najlepiej rozmiar początkowy ustawić taki jak maksymalny,wtedy plik wymiany nie będzie podlegał fragmentacji,czyli jak masz tam 256 mb ram to ustaw 768 na 768 ,masz 512 mb to ustaw 1536 na 1536.

Pozdrawiam

Niestety ale to zupełnie nic nie dało.

Proszę nadal o pomoc.

Ile masz pamięci Ram ?

Wygląda na to, że 256 (klinkałem prawym na mój komputer -> właściwości i zakładka ogólne).

No to dość mało,nawet na windows xp,by praca była komfortowa najlepiej posiadać 256 ram,oczywiście zwiększenie w/w pamięci wirtualnej pomaga w działaniu danej aplikacji bądź gry i niweluje komunikat o małej ilości pamięci wirtualnej,więc moja rada dokup kolejną kość 256 ram.

No tak, ale wcześniej tego nie było. Dlaczego zatem pojawiły się takie problemy?

Problemy się pojawiają jak doinstalujesz więcej programów. Każdy potrzebuje jakieś tam ilości pamięci, aż w końcu zaczęło jej brakować. Wykonaj optymalizacje z mojego pierwszego postu, lub dokup pamięć ram. Do “dość” komfortowej pracy na Windowsie Xp potrzebne będzie 1GB. Nie dokupuj 256, tylko kup nowe 1Giga :slight_smile:

Ale miałem robiony format i nie mam zainstalowanych zbyt wielu programów. Antywirus, GG, nero, winamp i takie tam pierdoły.