Komunikator AQQ

Chciałbym was wszystkich (a przynajmniej tych co lubią zmiany i nowinki z świata oprogramowania) zachęcic do przetestowania i późniejszego używania komunikatora AQQ. Czasami warto zmienic przyzwyczajenia na rzecz funkcjonalności i niezawodności. :wink:

Multikomunikator AQQ to doskonała propozycja dla osób, które utrzymują kontakty ze znajomymi w różnych sieciach. AQQ umożliwia komunikowanie się nie tylko za pośrednictwem sieci macierzystej, lecz również standardowo obsługuje protokoły Gadu-Gadu i ICQ, a po doinstalowaniu odpowiednich wtyczek również WPKontakt i Tlen. Możliwość obsługiwania kilku sieci za pomocą jednego programu to nie tylko znaczne ułatwienie i wygoda, lecz również oszczędność zasobów systemowych komputera. Dla jeszcze większego komfortu użytkownika AQQ umożliwia import z pliku lub z serwera kontaktów z Gadu-Gadu oraz ICQ.

Użytkownik AQQ chcący jednocześnie korzystać z innych sieci nie musi logować się do każdej z nich oddzielnie – wystarczy zalogować się do sieci AQQ, a do reszty użytkownik może zostać podłączony automatycznie. AQQ wyposażono w możliwość uruchamiania przy starcie komputera. Opcjonalnie można również zażądać, by przy logowaniu dla każdej sieci program ustawiał ostatni zapamiętany status. Użytkownik może dla każdej z sieci ustawić odrębny status i opis lub korzystać z funkcji pozwalających stosować zmiany statusu i opisu jednocześnie do wszystkich sieci. Dla lubiących prowadzić korespondencję z kilkoma osobami jednocześnie stworzono system zakładek w oknie rozmowy (podobny do tego znanego z niektórych przeglądarek internetowych) umożliwiający szybkie przełączanie się z okna jednej rozmowy do drugiej.

Czytaj całosc…

1. Możliwości komunikacyjne

– obsługa sieci AQQ, Gadu-Gadu i ICQ w wersji podstawowej

– obsługa WPKontakt i Tlen po doinstalowaniu wtyczek

– rozmowy tekstowe

– rozmowy głosowe w ramach sieci macierzystej

– wideokonferencje

– możliwość przesyłania plików przez P2P w sieci macierzystej

– chat

– notyfikator e-mail

2. Zarządzanie listą kontaktów

– import kontaktów z Gadu-Gadu z pliku lub serwera

– import kontaktów z serwera ICQ

– import i eksport zbiorczej listy wszystkich kontaktów z/do pliku lub serwera

– możliwość przypisania kontaktu do grupy

– możliwość przypisania kilku kontaktów w różnych sieciach jednemu użytkownikowi (multikontakty)

– możliwość ignorowania wyznaczonych użytkowników

– możliwość stałego ukrywania statusu dla zdefiniowanych użytkowników

– możliwość wyboru elementów widocznych przy kontakcie na liście

– powiadamianie o dopisaniu użytkownika do czyjejś listy kontaktów

3. Łączność z siecią

– możliwość autostartu AQQ

– możliwość automatycznego zalogowania się do wszystkich sieci

– możliwość zalogowania się z wykorzystaniem ostatniego używanego w danej sieci statusu

– możliwość oddzielnego ustawienia statusu dla każdej sieci

– makro umożliwiające zastosowanie zmiany statusu do wszystkich sieci

– możliwość ustawienia statusu opisowego jednakowego lub różnego dla każdej sieci

– opcja automatycznej zmiany statusu na oddalony i rozłączony po upływie zdefiniowanego czasu braku aktywności użytkownika

– opcja powiadamiania o zmianie statusów innych użytkowników

4. Rozmowa

– możliwość wyboru rodzaju powiadomienia o wiadomości (dźwięk, koperta w trayu, miganie kontrolki Caps Lock)

– możliwość wyświetlania treści przychodzącej wiadomości w okienku powiadomienia

– możliwość szybkiego przełączania się pomiędzy oknami rozmów za pomocą systemu zakładek

– możliwość przesyłania emoticonów graficznych

– możliwość przesyłania tunesów (emoticony dźwiękowe)

– możliwość przesyłania emoticonów spoza standardowego zestawu

– powiadamianie o pisaniu wiadomości przez rozmówcę (zielona lampka + liczba wpisanych znaków)

5. Personalizacja, dodatki, inne

– możliwość pokazywania głównego okna „zawsze na wierzchu” lub zminimalizowania go do ikonki w trayu

– możliwość włączenia dostępu do zaawansowanych ustawień programu („tryb zaawansowany”)

– możliwość przypisania sobie avatara widocznego dla innych użytkowników

– możliwość wyboru skórek

– możliwość wyboru stylu okna rozmowy

– możliwość zmiany dźwięków programu

– możliwość zmiany wyglądu ikonek programu

– możliwość podmiany standardowego zestawu emoticonów

– możliwość podmiany standardowego zestawu ikonek

– możliwość rozszerzania funkcjonalności programu za pomocą wtyczek

– możliwość zabezpieczenia programu przed niepowołanym dostępem na czas odejścia od komputera

AQQ146.png

Serdecznie zachęcam do przetestowania komunikatora AQQ!

:arrow: Pobierz:

Komunikator AQQ

:arrow: Źródło:

www.AQQ.Amnezja.org

Wszelkie materialy zostały pobrane z http://www.aqq.amnezja.org w celu promocji komunikatora AQQ, a takze przyblizenia tego oprogramowania uzytkownikom forum dobreprogramy.pl. Autorem opisu AQQ i jego mozliwosci jest lsr (AQQ.Amnezja.org TEAM).

Istnieje wtyczka dodająca obsługę Jabbera?

No własnie nie :frowning: z tego co mi wiadomo autor aqq zrobił jakies 37,04% takowej wtyczki ale wiecej szczegolow nie znam. Fakt jest to na minus dla aqq, ale patrzac obiektywnie na program to jest to obecnie najlepszy komunikator pod wzgledem mulitmedialnosci, funkcjonalnosci i szybkosci rozwoju (w aqq to nigdy nic nie wiadomo, moze za tydzien bedzie jabber a moze omijanie NATu dla VoIP - kto wie co autorzy wykombinuja) ale jedno jest pewne wszystko idzie do przodu i w dobrym kierunku 8)

Uzywam juz od dobrego roku, nawet grubo ponad :smiley:

Tak dobrego komunikatora jeszcze nie bylo.

Szkoda ze pod Linuxa go niema :frowning:

Prosze bardzo można równiez uruchomic na linux-ie:

http://forum.myportal.cn.net.pl/index.p … topic=5535

Dziwie się że jeszcze ten temat nie jest w koszu… co do AQQ… wole Konnekta ma więcej możliwości

Niestety problem, o którym pisałem tutaj i którego nie udało mi się rozwiązać, skutecznie zniechęcił mnie do korzystania z aqq :frowning:

uzywalem aqq bylem zadowolony do czasu gdy pojawily sie bannery reklamowe. Jak usunal to wroce do aqq, narazie TLEN

a wlasciwie co to za akcja propagandowa ?? :mrgreen:

Nazywaj jak chcesz moze byc i “akcja propagandowa” napisalem bo uwazam ze warto czasami zmienic przyzwyczajenia i przetestowac cos nowego…a AQQ swietnie sie do tego nadaje, zwlaszcza ze wiekszosc uzywa sredniowiecznego gg.

Co do Tlena. hm…a tam moze reklam nie ma? sa tylko ze usuneles nielegalnie ale co mi tam do tego, w aqq tez mozna latwo usunac reklamy bez rzadnego dodatkowego oprogramowania czy wtyczek - wystarczy skromna znajmosc mozliwoci windows’a XP i reklamy znikaja :smiley:

Wole Konnekta niz tą Choinkę, miałem to raz - wolno chodziło, reklamy, wiec poszło w kosmos. :slight_smile:

Też się przesiadłem z miesiąc temu na Konnekt, przede wszystkim ze względu na szybkość działania i tego nieszczęsnego Jabbera :slight_smile:

AQQ za dużo ramu zabiera. :lol: Tak poza tym konnekt wymiata :lol:

haha…AQQ z wszystkich komunikaotrow zabiera najmniej ramu! zastanowcie sie co piszecie albo sprawdzcie dokladnie ile ten wasz konnekt ramu zajmuje. konnekta testowalem ale jest lipny pod wzgledem funkcjonalnosci - zreszta kazdy tu bedzie mial swoje zdanie, ja wybralem AQQ i jest to obecnie jedyny komunikator ktory spelnia moje wymagania, a jezeli komus sie nie podoba to trudno jego strata :smiley:

Hmmm… onion , weź wklej tu screen z menażera windy, bo naprawdę chcę zobaczyć, ile ram zjada AQQ…

prosze cie bardzo:

http://img520.imageshack.us/img520/7329/aqq1lo.jpg

a w swapie ? Stawiam na 50 mb :slight_smile:

Bez przesady :smiley:

na swap okolo 10-15 MB

co prawda to prawda- aqq “je” dużo ramu, ale od jakiegoś czasu staram się przerzucić z tego powodu na inny komunikator- GG xD ale ciągle “ciągnie” mnie do AQQ :expressionless:

to się nazywa magia przyciągania AQQ- ja w dodatku używam starej wersji xD

Alonso jezeli uzywasz AQQ z serii 1.2x to nie dziwne ze “je” duzo ramu. Pobierz sobie najnowszą wersje AQQ. Aktualnie jest juz seria 1.4x.

Najanowsza wersja aqq do pobrania tutaj:

http://www.aqq.amnezja.org/index.php?op … &Itemid=69

Mi dziala perfekcyjnie na 128 MB RAM i Windows 98 SE (co teoretycznie nie jest supportowane przez aqq team ale dziala bardzo dobrze). Zrobiono ogromny postep w aqq i dlatego warto zainstalowac i przetestowac. Jest jeszcze wiele do zrobienia w tym komunikatorze ale juz teraz jest on perfect a przyszlosc zapowiada sie jeszcze ciekawiej :stuck_out_tongue: