Komunikator do rozmów konferencyjnych

Jak w temacie,

Poszukuje komunikatora który zajmował by mało pamięci (do 20 000 K) i obsługiwał dobrze rozmowy konferencyjne.

Idealnie jest to rozwiazane w skype, gdzie wystarczy znaznaczyc kontakty trzymajac CTRL kliknac prawy i utworzyc konferencje, lub można sobie ustawić recznie dodac osoby a nastepnie tylko klikac w taki “pokoj” i wszystkie osoby sa juz na stale dodane. Co wazne kiedy się pisze wszystkie te osoby dostają powiadomienie o tym.

Idealnie by było gdyby komunikator obsługiwał jeszcze dodatkowo porotokól gadu-gadu, gdyż dużo osób korzysta dodakowo z gg, co kończy sie zwiecha kompów które maja tylko 1GB ramu ,bo skype + gg potrafi zajmować ponad 300 000 K pamięci !

Może być polski zagraniczny.

Testowałem:

Tlen w wersji 7,x ale on zajmuje ponad 50 000 k

możesz wypróbować komunikator paltalk.com,

gdzie również można robić konferencje głosowe…

Ja osobiście od ponad roku używam ooVoo, który oprócz konferencje głosowej można pisać teksty jak w GG.

Link do pobrania i czytania: http://www.dobreprogramy.pl/ooVoo,Progr … 13263.html

Niestety najnowszy plik instalacyjny nie jest spolszczony, gdybyś potrzebował pliku ze spolszczeniem daj znać lub poszukaj ooVoo exe 2.2.0.62 pl.

Ale zrąbałem post, chodziło mi o rozmowy konferencyjne ale TEKSTOWE

Dodane 18.03.2011 (Pt) 13:45

arapo fajny program, zużywa mniej pamieci niż skype ale dalej troche za duzo. Pozatym pomyliłem się z tym ze chodzi mi tylo o czat tekstowy. Ale tak jak to dziala na skypie. Testowalem np. tlen i tam jesli ktos dolaczy poźniej do rozmowy , to niewidzi tego co ludzie wcześniej napisali.

Ej no musi być przecież taki komunikator… ? Ktos ma jakiś pomysł czy zostaje mi przeteostowanie wszystkich komunikatorów świata…

Ale po co klepać teksty skoro można normalnie rozmawiać ?

A poza tym, skoro GG, jest zbyt obciążającym programem,

to może nadszedł czas na upgrade komputera ?

Gdyż potrzbuje tego komunikatora do pracy w biurze ok 30 osób, nie ma tu warunków żeby każdy mogł sobie dzwonić i rozmawiać. Pozatym czesto przez czat grupowy , przesyłamy sobie różne informacje i ogłoszenia (jest szybciej niż na e-maila). Komputery to netbooki Samsung N140 z atomem i 1 GB ramu. Myśle ze musi istanieć takich komunikatorów w pip i jeszcze troche, chociaz by własnie do biur i koroporacji w celach komunikacyjnych.

Ktoś zna coś takiego?

do tej pory przetestowalem:

ooVoo, Tlen, pidgin, EC 2.0, ale poza ooVoo który w miare się sprawdzał (polegał na tym że jeśli ktos wyjdzie z konwersacji grupowej, a tam dalej ktoś coś napisze to niemożna do tego wrócić, na skypie się da) , reszta komunikatorów polegała na tym że jeśli ktoś wejdzie do czatu po jakimś czasie to niewidzi tego co ludzie pisali wcześnieij. Tu znowu skype wygrywa.

Problem polega na tym że skype na tych Netbookach zajmuje pamięci od 30 000 k do 180 000 k, i tak sobie skacze niewiadomo czemu ;o