Komunikator GG a zasoby systemowe

Witam.

Temat ten raczej zakladam z ciekawosci niz jest to dla mnie problem, ale chcialbym sie dowiedziec czy i Wy zwrociliscie na to uwage.

Otoz od jakiegos czasu uzywam komunikatora GG i moje pytanie dotyczy zabieranych przez niego zasobow (pamiec RAM)

Mianowicie zaraz po zalogowaniu jest to jakies 5 MB, ale z czasem gdy dluzej pozostaje zalogowany (nawet gdy nie rozmawiam przez GG tylko jestem zalogowany i nie mam otwartych zadnych innych okien) pozera on coraz wiecej pamieci - czasami nawet dochodzi to do 30 MB !!

Czy to nie dziwne ? Malutki programik (w moim odczuciu malutki oczywiscie) a zjada tyle pamieci.

Moje pytanie jest nastepujace od czego to zalezy?

ze jest to niezalezne od ilosci otwartych okien to wiem (bo nie otwieram zadnych okien z rozmowami) Wiec moze od ilosci osob wpisanych w kontaktach i od tego ile z tych osob jest aktualnie zalogowanych a moje gg musi ich wyszystkich monitorowac sprawdzajac “na zywo” czy nie zmienil im sie status, lub opis. Bo jezeli od tego to bede musial wyrzucic 90% kontaktow z ktorych i tak nie korzystam a zajmuja cenne miejsce w pamieci :slight_smile:

Sądzę że powinieneś zapytać o to ludzi którzy zajmują sie gg

tak zadzwonie do prezesa :smiley:

Użyj alternatywy dla GG - Mirandy IM albo Gaima.

Ja nie raz pisałem do działu technicznego GG i op[*********] ich krótko mówiąc, ale kulturalnie, ale nic nie dało…

GG pożera pamięci dużo i pożerać będzie. Będzie jeszcze długo normalnych użytkowników komputerów wkurzać tymi reklamami.

Nie wspomnę już o błędach “VB coś tam” i takie tam…

Ale dzieje Ci się tak tylko z wersją 7.0.xx ?

Bo jeśli tak to jest normalnie iż sięga 30MB. Ta wersja tak lubi - mam podobnie.

Ale z tego co pamiętam gg w wersji 6.1 brało góra 17MB.

ja mam gg w wersji 6.1 i jest uruchomione i zalogowane juz od dwóch dni :slight_smile: zajmuje mi w RAM’ie 7,3MB :slight_smile: kontaktow mam ok. 70 sztuk… wiec nie malo :slight_smile: a wersja 7 mi stanowczo nie przypadla do gustu… wiekszosc tych “nowych wypasionych opcji” poprostu jest dla mnei zbedna… wysylanie plikow… od czego jest e-mail… rozmowy video… mysle ze mi moje 128kbps na to nie pozwoli :smiley:

ja mam gg 7.0 [build 22], i jakoś specjalnie nie odczuwam tego, że gg chodzi, dużo bardziej RAM-u zabiera mi np. przeglądarka uruchomiona przez 2-3 dni na kompie ( avant browser, w trayu ), niż samo gg, a może to zależeć od tego, że gg zapamiętuje wszystkie zmiany statusów userów tak wywnioskowałem używając power project-a

To oczywiste, ze przegladarka zabiera Ci wiecej zasobow niz GG. Bylo by to strasznie dziwnie gdyby bylo odwrotnie :slight_smile:

Co do samego GG to ja testy przeprowadzalem po zalogowaniu i zostawialem wlaczony komputer co godzina sprawdzalem ile zasobow pamiec RAM zabiera GG

zaraz po zalogowaniu od 5 do 7 MB

przez 1h 17MB

2h 25 MB

3h 30MB

itd… po trzeciej godzinie odechcialo mi sie ten cud techniki testowac i go wylaczylem :slight_smile:

a u mnie gg jest włączone już trzeci dzień (dokładnie 2dni 15h 38 minut :smiley: )

wlasnie sprawdzilem ile mi zjada RAM’u… 6,25 MB… a wczoraj bylo 7,3 :? (patrz 3 posty wyżej)

gg NIE było wyłączane… rozmawiałem z ludzmi… mam powerproject… statusy sie logują… czyli… wy cos macie w tych gadu-gadach nie tak :stuck_out_tongue:

albo wersja gg 7 wyczynia takie cuda :smiley:

berbeluh w wersji 6.1 to normalne - nie powinno nigdy wziąść więcej niż 10MB ==> chyba że będziesz miał otwarte ze 50 okienek :wink:

w takim razie czym az tak bardzo siódemka sie różni od starej dobrej 6.1?? tym ze zjada ram ?? :smiley: oferujac wzamian kilka bajerów :stuck_out_tongue: ja tam zostaje przy 6.1 :stuck_out_tongue:

aktualnie zajmuje 9,25MB :slight_smile: komp (i gg) włączony od 2dni 21h 34minutek :smiley:

mi zjada do 10 mega. chociaż czasmi są skoki do 25mega.

niewiem tak dużo może przez moje kontakty (174 osoby)

Kicior mowa o 6.1 prawda?

Tak. To bardzo możliwe :wink: Im lista jest większa, im więcej jest otwartych okienek tym komunikator zabiera większą ilość zasobów komputera.

tak, mowa o wersji 6.1

Bardzo możliwe że jest to zależne od ilości prowadzonych/przeprowadzonych rozmów. Im więcej to więcej ramu idzie :slight_smile:

Ja mam 15 MB :slight_smile: