Komunikator..linux...pendrive jak to wszystko pogodzić?

Witam jestem posiadaczem Xubuntu 6.06 oraz pendrive i chciałbym zainstalować sobie na nim komunikator który obsługiwałby gg. Patrzyłem na mirandę ale te pliki to .exe są a ich nie uruchomię na linuxie… i tu moje pytanie czy da się to zrobić na linuxie czy jednak będe musiał iść do kumpla i tam wszystko zainstalowac??

pzodrawiam

A co chcesz zrobic bo jakos nie rozumiem…

Opisz dokladniej.

Chcesz zainstalowac spod linuxa cos na pendrive??

wiem że można zrobić tak że zainstaluję komunikator ( w tym wypadku miranda) na pedrivie i gdziekolwiek nie pojde i bede miał ze sobą pendrive zawsze będe mógł go uruchomić na każdym koncie bez ściągam dodatkowych plików wystarczy że podłącze go do kompa i uruchomię i bedzie działało. Tak samo jest z firefoxem. Tylko nie wiem jak to zrobić na linuxie żeby działało i na linuxie i windowsie…

musialbys znalezc komunikator w wersji dla linuxa i dla windowsa i zrobic im wspolne katalogi, historii, logow itd.

Gaim jest naprzyklad takim komunikatorem

Ale generalnie cienko to widze

No mozesz tez uruchamiac na linuxie pod wine… ale to sie mija z celem na dluzsza mete

Tak sobie myślę, że gdyby ten komunikator napisany był w Javie to może by i działało tak jak chcesz. Poszperałem trochę i znalazłem takie coś:

http://javujavu.com/?page=info〈=pl& … 5bf561fe74

Ściągnąłem archiwum zip i po rozpakownaiu w środku są skrypty pozwalające na uruchomienie pod Windą i pod Linuksem. Ale czy działa, to już musisz na własne ryzyko sprawdzić :slight_smile:

Pozdrawiam