Komunikaty o wirusach na stronach www i alert o błędzie


(Rippek) #1

Mam problem z komputerem, obawiam się najgorszego (rootkity). Nie mogę uruchomić żadnego programu antywirusowego ani żadnego cleanera. Przy otwieraniu stron wyskakuje informacja że "strona zawiera wirusa i zostanie zamknięta" (strony z informacjami o wirusach i programami antywirusowymi). Po uruchomieniu systemu, komputer burzy się o błąd skryptu i pokazuje ścieżkę do pliku "reader_sl.exe" Bardzo proszę o pomoc, bo nie wiem, co robić. GMER nie pokazuje nic na czerwono. Poniżej logi z OTL, robione w trybie awaryjnym.

http://wklej.to/HkHwy - log

http://wklej.to/BiW5d - extra

Jeszcze jedno - przy uruchomieniu w normalnym trybie pojawia się błąd przy starcie systemu (w sumie to zaczęło się chyba właśnie od tego):

AutoIt error:

Line 5735

(File C:\Users\user\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\reader_sl.exe

Error: Subscript used with non-Array variable

Dziękuję każdemu, kto zechce mi pomóc.


(Mic) #2

Witam.

W logach jest syf, nie wiem jaki bo nie znam się dobrze. Poczekaj na analizę doświadczonych użytkowników. Przeskanuj tym: http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte ... 13117.html Pełny skan.

jest plik programu Adobe Reader, powoduje szybsze włączanie się aplikacji, jednak system wolniej startuje i może zamulać. Może to też być wirus, spróbuj usunąć Adobe Reader i zainstalować z stąd: http://www.dobreprogramy.pl/Adobe-Reade ... 11539.html

Co do logów OTL, to wg mnie do usunięcia idzie to:POCZEKAJ AŻ KTOŚ SPRAWDZI. Ja próbuje się uczyć. :slight_smile:

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt.Zatwierdź restart komputera. Zapisz raport, który pokaże się po restarcie. Następnie uruchom OTL ponownie, tym razem kliknij (Skanuj).

Pokaż nowy log OTL.txt oraz raport z usuwania.