Komupter nie widzi napedow fizycznych i wirtualnych

witam dzis po odpaleniu systemu wrzucilem plytke z gra,czekam i nic patrze ze sie nie odpala to zajrzalem w moj komputer i wogole nie mam zadnych napedow…?! ie wiem co jest grane …w panelu sterowania w menadzerze wyglada to tak

http://img384.imageshack.us/my.php?image=xxxaz7.jpg

podczas dgy naciskam w menadzerze na naped to jest taki komunikat i taki jest zreszta na wszystkich napedach

"System Windows nie może załadować sterownika urządzenia dla tego sprzętu. Sterownik może być uszkodzony lub nieobecny. (Kod 39)

Kliknij przycisk Wyszukaj rozwiązania, aby wysłać dane o tym urządzeniu do firmy Microsoft i sprawdzić, czy jest dostępne rozwiązanie."

wie ktos jak to rozwiazac…?? dodam ze naped jest sprawny bo przy wlaczaniu systemu normalnie widzi i czyta plytki a jak juz sie odpali system to nie widzi komuter juz zadnych napedow…pomoze mi ktos ?

jak wezme w panelu odinstaluje naped to po uruchomieniu ponownie kompa wykrywa urzadzenie i chce zainstalowac sterownik ale prosi o plytke a nie moge wybrac lokacji bo nie mam do wyboru zadnego napedu ;/ pozniej wyszukuje w online i nie moze znalesc itp i tak w kolko…;;/

jesli ktos wie jak mi pomoc to bardzo prosze o szczegolowa dokladna instrukcje co i jak z gory dzieki

Usuń wszystkie wirtualne. Ściągnij stery do płyty głównej z Internetu i zainstaluj.

W kontrolerach IDE ATA/ATAPI usuń wszystkie kanały IDE i zrestartuj.

Jak napędów nie będzie, a w menedżerze będzie wszystko ok, to w Menu start->Uruchom, wpisz regedit:

Znajdź klucz

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

Klucz {4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} nie rozwijaj tylko zaznacz .Po prawej stronie

będą wpisy, w których zlokalizuj klucze UpperFilters oraz LowerFilters i je usuń. Przed usunięciem, sprawdź, czy jesteś w dobrym miejscu. Włącz komputer na nowo

ale w ja mam viste 64 bit i tam nie ma takiego wpisu w rejestrze…ale ok najpierw sproboje tym wczesniejszym sposobem…zaraz jak cos napisze

ale to jak najpierw usunac wurtualne potem sciagnac z neta stery zainstalowac i z tych nowo zainstalowanych usunac kanaly IDE czy z tych co mam teraz stare przed instalowaniem nowych usunac…??

Mallancia jesli nie wiesz jak rozwiazac ten problem to zbedne sa twoje uwagi i komentarze…

co do tego co bylo wyzej napisane zrobilem tak jak napisales i lipa dalej nic to samo wsumie teraz wogole nie mam w menadzerze zadnych napedow ani przy wlaczaniu kompa nawet nie pokazuje ze wykryto nowe urzadzenie czyli moj naped to teraz wsumie go wogole juz nie widzi …a na dodatek przy wlaczaniu teraz jest inny komunikat

"ATA Channel 0

ATA Channel 1"

To urządzenie nie jest poprawnie skonfigurowane. (Kod 1)

Nie został wybrany sterownik dla zestawu lub elementu informacji o urządzeniu.

Aby ponownie zainstalować sterowniki dla tego urządzenia, kliknij przycisk Zainstaluj ponownie sterownik.

takie cos wlasnie jest przy tych ATA teraz ale ajk biore zainstaluj to nie odnajduje go nigdzie system a recznie to nawet nie wiem skad …czyli teraz jest chyba gorzej niz bylo;] pomocy;]