Komuter poważnie zwolnił, Chkdsk wariuje

Od pewnego czasu komp mi strasznie zaczął mulic… CHKDSK włącza się co restart nawet jak pozwole mu sprawdzic dyski. Wcześniej miałem uszkodzony RAM więc go wymieniłem. Oto log z Hijacka:

Bardzo proszę o umieszczenie nazwy jakiegos programu do sprawdzania pamięci RAM. Oraz oczywiście o odpowiedzeniu w temacie co z komputerem jest nei tak :slight_smile:

Ram mozesz sprawdzić w opcjach TuneUp-a :):stuck_out_tongue:

KLIK

Podaj konfigurację sprzętową i zmierz temperatury.

Jaki masz zasilacz? (firma i moc)

A dokladnei gdzie w TuneUpie mozna sprawdzic RAM?

A o jakiej wersji piszesz?

Rysiu zrób to:

Temeratury sa ok

Rysiu w każdym razie wklej temperatury na Forum oraz

A więc konfiguracja wygląda następująco:

AMD Duron Processor 1Ghz

256 MB RAMu

Radeon 9250

Płyta głowna - ECS K7S5A

Nie znam mocy i firmy zasilacza

256 ram i masz Diskeeper i Kaspersky Internet Security + XP :mrgreen:

Będzie mulił, zobacz - Optymalizacja XP: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=76580

Diskeeper zainstalowalem tylko po ot aby zrobic dedfragmentacje i zamierzam go odinstalowac :stuck_out_tongue: A wczesniej nie mulil mimo to ze mialem XP i KISa. A co z logiem? jest czysty?

Rysiu przejrzyj:

:arrow: Optymalizacja i odchudzanie Windowsa XP - opis krok po kroku

:arrow: Czyszczenie i optymalizacja

:arrow: Optymalizacja systemu windows xp

:slight_smile:

Witajcie

Nie chcę się wcinać w Wasze rozmowy, ale mam też podobny problem.

Korzystam z HP Compaq nx 5000 z procesorem 1,6 512 RAM dysk 40G

System XP Home. Sprzęt chodził bardzo przyzwoicie, ale od pewnego czasu zaczął “mulić”. Polega to na tym że po uruchomieniu kompa system startuje prawidłowo, włączam modem bezprzewodowy Orange Everywhere i po nawiązaniu łączności lub po pewnym czasie -> procesor zaczyna pracować ma maxa, intensywnie pracuje wentylator, (choć jeszcze nie dymi), komputer przestaje reagować na jakiekolwiek bodźce. Trwa to ok 10 - 15 min, po czym wszystko wraca do normy i komputer pracuje normalnie i sprawnie.

Podstawowe sprawy jak standardowe skanowanie dysku i defragmentację wykonałem.

Co może być przyczyną tego czasowego dławienia się ? Czy istnieją jakieś narzędzia do diagnozowania ?

Pozdrawiam

Krzychuu No optymalizacje zrobie potem najpierw musze się uporać z CHKDSKiem i jeszcze restarty sie zaczely. CHKDSK cos tam naprawia ale za kazdym razem znowu to samo :frowning:

Rysiu sprawdź RAM programem, który podałęm wyżej. :slight_smile:

I dobrze , zobacz Contig.

Niech zrobią swoje.

Ciachni

Reszta w HJ okej.

Odpaliłem CHKDSK z poziomu płytki Windowsa ale stanął na 60% i nie chcial isc dalej… Pożyczyłem RAM od kupla (na pewno dobry) ale nadal to samo.

Lost World to co mi podałes zniklo… nie ma tego w HJ