Komuter sie zawiesza

Witam !!

Proponuje sformatować dysk twardy i zainstalowaćwindowsa od nowa. Druga możliwość że coś ci się zepsułó w dysku twardym. Ale sformatowanie komputera powinieno rozwiązać problem.

format nic nie pomoze mam nowy dysk ,a system niedawno instalowałem :cry: problem tkwi chyba gdzies indziej ,czasem bywa tak ze dostaje zawiechy nawet jak otworze przegladarke

pierwsze rozwiązanie proponuje zainstalować nowe sterowniki ze strony

http://www.nvidia.com/content/drivers/drivers.asp następnie zdejstalować wszystkie kodeki do filmów i zainstaluj kodeki najlepiej jakiś zestaw mozesz pobrać darmowe ze strony http://www.banita.pl/~pysiu/programy/index.html

2 opcja podmień karte graficzną na inną i zobacz czy sie problem pojawi się znowu .mozliwe ze karta uszkodzona.

Możliwe jest też że ten nowy dysk jest cos nie tak :). Może jest uszkodzony.

tak właściwie to trzeba by po kolei sprawdzać komponenty ( dysk ,pamięć itp )w komputerze ,moze tez byc błacha przyczyna związana z zasilaczem zdarza się ze zasilacz jest zasłaby i komputer się zawiesza .

Najlepsze rozwiązanie do serwisu :). Jak jeszcze kompa masz na gwarancji oczywiście.

jak wyzej zaznaczyłem karte grafiki juz wymieniałem ,system operacyjny juz nie jednokrotnie instalowałem mam zbiór kodeków ( Divxpack 5.02+ par ECLiPSE (27/05/2002) ,Dvix 3.1 alpha i Xvid ) z tego wszystkiego pozostał mi juz chyba tylko procek do wymiany mam celerona 1,30GHz

a wracajac do sprawdzania przeszło miesiac był w serwisie i Panowie stwierdzili ze wszystko jest ok…owszem ma przebłyski ze chodzi i sie nie zawiesz ,fak faktem ze moze byc obciazony bo mam siec na CX-Ipair …i dos sporo zasobów zabiera siec :evil:

Jak na mój gust to problem jest z ramem, napisz jakie masz kości i jakiej firmy. Ja miałem taki problem, że za każdym razem jak włączyłem zimny komp, to się zawieszał po jakiś 5 min, a jak zrestartowałem, to już było wszystko ok. Nie wiem czy pomoże, ale spróbować zawsze warto.

Pozdrawiam.

Pamieć mam SDRAM-256…na jednej kości zakładałem kiedys dwie po 64…zastanawiam sie czy aby to nie konflikt płyty ,to ECS…a słyszłałem ze cipsety Via niezbyt dobrze wspópracuje z Nevida ,tylko ze na poczatku dos dobrze to smigąło nie było kłopotów ,próbowalem juz wiele kombinacji ,straciłem wszelkie pomysły co dalej dlatego na kazda sugestie bede wdzieczny …Pozdrawiam

Co do współpracy to kiedyś miałem GeForce 2 MX 200, teraz mam GeForce FX 5200 płytkę na Chipsecie Via i nie miałem żadnych problemów. Nie wiem, czy twoja grafika ma wentylator, czy tylko radiator, ale w razie co to załóż jakiś wiatrak, może grafika się przegrzewa. To wszystko co Ci mogę doradzić, mi kiedyś taki zabieg pomógł.

Narka.

Ma wentylator…dzieki