Kończąca się umowa w Erze

Witojcie !

Ja się wiążę z takim problemem: kończy mi się umowa w niejakiej Erze za ok. dwa miesiące. Przed kilkoma dniami miła pani zadzwoniła do mnie i spytała się, czy nie byłbym chętny do zmiany abonamentu (z “70min i 45pln/mies” na “80min i 30pln”/mies - oferta rzekomo dla stałych i dobrych klientów…). Powiedziałem, że się zastanowię.

Ale zawsze, kiedy kończy mi się umowa, wybieram nowy telefon (dopłacając do “średniaka” ok 30-50pln). Pomyślałem sobie: "chcą pewnie mi dać nowy abonament a telefonu nie dostanę ! :evil: ". Zadzwoniłem do Biura Obsługi i… miałem rację. Dostane telefon lub abonament. Dlaczego nie mogę dostać telefonu, jeśli zmienię abonament na dwa miesiące przed zakończeniem umowy ?

Powinienem się kłócić ? :mrgreen:

a kłóć się ale co ci to da ?

takie mają warunki i dla jednej osoby nie będą tego zmieniać …

co innego dla firmy gdzie potrzebują np 50 abonentów pod stałym kontaktem :stuck_out_tongue:

dziwne,miałem taką samą sytuację i poszedłem do biura i przedłużyłem umowę tzn zmieniłem abonament oraz dostałem jeszcze telefon za 1.22 i TAK-TAKa

Możesz powiedzieć w salonie albo biurze obsługi, że chcesz opcję z telefonem i nowym abonamentem. Ja tak zrobiłem i mam to i to. Za telefon musiałem trochę dopłacić, ale mimo wszystko mam 30% zniżki na abonament.

Tu bym polemizował :wink:

Spokojnie można coś czasem wywalczyć, ale nie wiem czy w tej sytuacji :smiley:

Będę walczył o swoje :twisted:

Jeżeli masz do końca umowy więcej niż 2 m-ce to masz ofertę bez telefonu, ale mniejszy abonament. Z telefonem abonament 40,20 zł i 80 min. do wszystkich sieci, no i telefon z tego cennika 2 oferty.

http://www.era.pl/download/premia/wymiana_cen20.pdf.

zrobilem tak samo.wzialem abonament za 40,20 i telefonik SEk510i za 1 zl

jest super,polecam

albo telefon Sek750i za 299 w tym samym abo.

spyker , w Erze tak jest. Sam miałem to samo. Otóż dzwonią do klienta jakieś 2-3 miesiące przed końcem umowy i oferują zmianę abonamentu. Wymiana telefonu jeszcze nie.

Po prostu poczekaj, za miesiąc bez problemu wymienisz telefon i abonament. :smiley:

A kłócenie sie nic nie da tak mają powiedziane z góry i nie zmienią swoich bzdurnych postanowień :mrgreen: ale możesz poszukać innycg ofert w innych sieciach bo powiem ci że Era to ma nieciekawe promocje dość droga jest.Pozdrawiam :smiley: